„Náš závod má každý rok dobré obsazení a kvalitní konkurence bude i letos," těší se na zajímavé výkony Hana Nadkanská, šéftrenérka pořádajícího klubu SSK Vítkovice, který bude reprezentovat osmnáct gymnastek. Pohár, vypsaný pro kategorie nadějí, kadetek a dorostenek, začíná v hale Sarezy v Hrušovské ulici v 10 hodin.

Prostředí vítkovické gymnastky dobře znají, před týdnem klub na stejném místě pořádal mistrovství republiky kadetek a dorostenek. Startovalo celkem 106 závodnic ve třech věkových kategoriích.

Z ostravských děvčat byla nejúspěšnější Andrea Kozová, která v konkurenci devětatřiceti kadetek starších vybojovala bronz ve víceboji a stejnou medaili získala i za sestavu s obručí. „Je to obrovský úspěch," pochválila svou svěřenkyni Nadkanská. „Po reprezentantce Zuzce Válkové jsme měly chvíli pauzu, ale teď už jsou holky zase připravené a mají pěkné výsledky," radovala se šéftrenérka.

Ve stejné soutěži Nikol Pavlovská obsadila 19, Viktorie Volná 30. a Stela Špundová 33. místo. „Všechna děvčata se narodila v roce 2000 a v této kategorii patřila k nejmladším, závodila s ročníky 1999 a 1998," vysvětlila Nadkanská s tím, že víc očekávala od Pavlovské. „Během sezony vozila ze soutěží medaile, ale mistrovství jí nevyšlo. Pokazila obruč, a přestože další sestavy zvládla pěkně, na postup do finále to už nestačilo," řekla šéftrenérka. V kategorii dorostenek obsadila Ester Volná 12. a Jana Mertová 24. místo, startovalo 27 závodnic.

V Havířově na mistrovství ČR bojovaly o víkendu naděje. Vítkovická Erika Nešporková obsadila v konkurenci šestačtyřiceti startujících soupeřek, které byly o rok starší, 16. a Hana Havlasová 32. místo.