Jenže Západočeši zcela ovládli závěrečné dějství, když během čtyř minut třikrát udeřili, a Ostravané tak nakonec prohráli 2:4.

Jak moc takhle porážka mrzí? Do třetí třetiny jste vstupovali s vedením 2:1…

Tahle prohra bolí hodně. Druhá třetina se nám přitom hodně povedla. Byli jsme pořád na puku, diktovali hru, cítili se velmi dobře. Vycházely nám akce a dostali jsme se do vedení.

Co se pak stalo?

Nevím, jestli to byl strach o výsledek, každopádně jsme se stáhli, a to bylo špatně. Trochu se nám rozklepala kolena a zápas nám utekl. Byl to zkrat.

Taková porážka musí mrzet. Plzeň otočila zápas v závěrečném dějství třemi góly během čtyř minut…

Ztratili jsme dobře rozehraný zápas. Ale vzhledem k tomu, co jsme předvedli ve třetí třetině, jsme si body nezasloužili. Posledně doma po výhře nad Chomutovem jsme se zvedli, jenže přišla porážka v Třinci a sebevědomí šlo zase dolů. Nezbývá než to v lednu zase nastartovat.