Vítězem celého turnaje se stali přemožitelé domácího týmu, hráči Storvrety, kteří ve finále zdolali švýcarský Wiler-Ersigen 10:4. Vítkovičtí přitom odstartovali utkání mnohem lépe než o den dříve semifinále proti Storvretě.

Už v šesté minutě skóroval Rýpar, pak sice vyrovnal Pulkkinen, ale vteřinu před první sirénou Sladkého nahození přes celé hřiště dotlačil za čáru Firda. Přitom skóre v té chvíli mohlo být opačné, ovšem gólman Souček skvělým zákrokem vychytal jednoho ze soupeřů.

Pohár mistrů ve florbalu, o 3. místo (ženy): 1. SC Vítkovice - SB-Pro Nurmijarvi, 12. ledna 2020 v Ostravě. Na snímku radost týmy Vítkovic.
Florbalistky Vítkovic porazily SB Pro a mají bronz. Titul slaví Švédky

Ve druhé třetině Classic přidal na tempu, vypracovával si šance a nutil Vítkovice k faulům, z čehož pak plynula vyloučení. První trest – stejně v první dvacetiminutovce – ještě Souček a spol. ustáli, ale ve 29. minutě putovali na trestnou lavici zároveň Bräuer s Hubálkem a dvojnásobnou přesilovou hru využil Piha.

Finové pak vynaložili velkou snahu na obrat, na který dosáhli ve 38. minutě, kdy se po přihrávce Sikkinena prosadil Tykkylainen.

Zlom pak přišel hned v úvodu závěrečné části, jelikož už po 52 vteřinách skóroval Lastikka a zanedlouho na něj navázal pátou a šestou brankou Salo a tím definitivně rozhodl. Závěrečné snížení Hubálka v přesilové hře jen kosmeticky upravilo skóre.

FINÁLE PRO STORVRETU

Evropskými klubovými šampiony pro rok 2020 jsou florbalisté Storvrety. Švédští mistři a semifináloví přemožitelé Vítkovic zdolali v dlouho napínavém finále švýcarský Wiler-Ersigen 10:4.

Jakub Hubálek, obránce florbalových Vítkovic.
Jen běhat nestačí. Byl to zmar, přiznal vítkovický obránce Hubálek

Seveřané vedli už po devíti minutách o tři branky. Wiler, u něhož jako asistent trenéra působí český kouč Radek Sikora, a v jehož útoku nastupuje i Sikorův syn Radek, však brzy srovnal a v polovině duelu se ujal dokonce vedení.

Storvreta si však dokázala v závěrečné třetině vytvořit tlak a smrští sedmi zásahů výsledek otočit ve svůj prospěch.

1. SC Vítkovice – SCC Classic 3:6 (2:1, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 6. Rýpar (Hrubý), 20. Firda (Sladký), 57. Hubálek (Hájek) – 8. Pulkkinen (Salin), 30. Piha, 38. Tykkylainen (Sikkinen), 41. Lastikka (Salo), 44. Salo (Lastikka), 50. Salo (Lastikka). Rozhodčí: Zurbuchenová, Wehingerová. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:1. Diváci: 2288.

Vítkovice: Souček – Kuczera, Besta, Sladký, Rýpar, Nehera, Bräuer, Hájek, Řezanina, Hubálek, Šebesta, R. Gattnar, Sidunov, Hrubý, Hatala, Herblich, M. Gattnar, Firda, Delong.

Classic: Talvitie – Tykkylainen, Heikkilä, Sikkinen, Akola, Salo, Salin, Lastikka, Salo, Leikkanen, Pulkkinen, Koskinen, Helin, Piha, Eronen, Kivilehto, Syvänen, Laitila.