„Prohra nás velmi mrzí. Měly jsme velké naděje na to, že vyhrajeme, ale bohužel se nám první dva sety nedařilo otočit stav,“ vrátila se k nepříznivému průběhu utkání blokařka Ostravy a české reprezentace Elen Jedličková.

Naskočila do třetí sady a své spoluhráčky dokázala na palubovce vyhecovat k lepšímu výkonu. „Zabraly jsme, ale bylo to příliš pozdě, tie-break rozhodl. Všechny nás to mrzí, ale teď se musíme soustředit na play-off,“ zklamaně přiznala osmnáctiletá talentovaná volejbalistka po prohře s Olympem 2:3.

„Zápas jsme dnes začali vlažně, chtěli jsme Olymp zatlačit servisem, ale ten nám bohužel nešel,“ připomenul trenér Ostravy Zdeněk Pommer, že jeho tým souboj na esa z podání prohrál 3:9.

Volejbalistky TJ Ostrava v semifinále Final Four Českého poháru v Kutné Hoře podlehly Dukle Liberec 1:3.
OBRAZEM: Ostrava na finále poháru letos nedosáhla, o bronz si to rozdá s Olympem

„Po dvou setech jsme se neuvěřitelně dostali do zápasu a v tie-breaku rozhodly maličkosti. Měli jsme zde problém se ztrátou, ale jinak holkám děkuji za obrovskou bojovnost,“ ocenil Zdeněk Pommer silnou zbraň Ostravy, která ji vrátila do duelu o bronz.

Místo medaile si ale z Kutné Hory odvezla jen žlutou růži za 4. místo. Olymp táhla za vítězstvím devatenáctiletá univerzálka Monika Brancuská, která v pondělí uhrála neuvěřitelných 30 bodů. Pohárovou trofej poprvé získaly hráčky Liberce, které ve finále porazily loňské vítězky z brněnského Králova Pole 3:0.

V tabulce extraligy jsou ostravské volejbalistky páté a už v pátek je čeká utkání 22. kola ve Šternberku.

Final Four Českého poháru volejbalistek v Teplicích - semifinále: Olymp Praha (v červeném) - TJ Ostrava 3:2 (15. 2. 2023).
Bojovná Ostrava nejede na Final Four poháru s olympijskou myšlenkou zúčastnit se

Final Four Českého poháru volejbalistek v Kutné Hoře

Finále: Dukla Liberec - Královo Pole Brno 3:0 (23, 18, 11)

Zápas o 3. místo: TJ Ostrava – Olymp Praha 2:3 (-14, -13, 23, 20, -11)

Rozhodčí: Grabovský a Kovář, čas: 124 min., diváci: 617.

Ostrava: Mikelová 7, Hadáčková 10 Kašparová 4, Kojdová 16, Chládková 5, Skřivanová 13, libero Slavíková – Jasečková 3, Bauerová, Jedličková 8, Látalová, Jakuškina, Zedníková. Trenér: Zdeněk Pommer.

Olymp: Kalhousová 15, Gajdová 12, Brancuská 30, Virtová 8, Šimáňová 15, Šmídová 5, libero Dostálová - Vlčková, Brichtová, Průšová. Trenér: Stanislav Mitáč.

Semifinále: TJ Ostrava – Dukla Liberec 1:3 (-18, 22, -15, -17)

Rozhodčí: Činátl a Kvarda, čas: 113 min., diváci: 520.

Ostrava: Mikelová 13, Hadačková 12, Kašparová 1, Kojdová 19, Jedličková 5, Skřivanová 7, libero Slavíková – Chládková 3, Jakuškina, Bauerová, Jasečková 1, Látalová, Zedníková. Trenér: Zdeněk Pommer.

KP Brno – Olymp Praha 3:1 (-19, 18, 18, 14).