Středeční utkání sledovala v hale téměř tisícovka diváků. „Byli neskuteční, o tom se u nás může jen zdát. Už hodinu před zápasem fanoušci zpívali chorály,“ uvedl ředitel TJ Ostrava Miloš Matula a prozradil, že z hotelu do haly i zpět měl druhý tým české extraligy ozbrojený doprovod. „Velké množství policistů bylo i přímo na utkání, hlídali rozvášněné fanoušky domácích, ale kouření a vhození láhve s vodou na hřiště stejně nezabránili. Kdo se nesetkal s řeckým fanděním neuvěří, jak bouřlivá atmosféra může být na volejbalovém zápase,“ popsal dění v hale.

Dvě tváře Řecka zažily volejbalistky TJ Ostrava v Aténách před odvetou Challenge Cupu s Panathinaikosem. Po hrozném prostředí v tréninkové hale se ve středu už připravovaly na zápas v důstojném sportovním stánku.
OBRAZEM: Šok v Řecku! Ostravské volejbalistky poznaly dvě tváře Atén

Při nástupu ostravských hráček se ozvalo silné bučení. „Provázelo je po celý zápas, téměř při každém jejich doteku s míčem,“ podělil se Miloš Matula i o nepříjemný zážitek. „Měly jsme skvělý začátek, na úvod utkání jsme byly perfektně připraveny, včetně bouřlivé kulisy. Chtěly jsme soupeře zatlačit, ale bohužel jsme nezvládaly druhé části setů,“ vrátila se smečařka Andrea Štrbová k průběhu odvety v „zeleném“ pekle.

Po výborném podání v ní Ostrava vedla 4:0, ale Panathinaikos odpověděl stejnou zbraní a úvodní set se stal vyrovnanou bitvou. Skončila za stavu 15:16, závěr se už dohrával v režii domácích. Podobný průběh měly i další dvě sady.

Wozmen? Bezba! Kára? Putovní výstava fotografií, dokumentujících činnost Sportovního klubu vozíčkářu Praha, je do 3. prosince k vidění v Ostravském muzeu.
Sport na kolečkách. Putovní výstava fotografií dorazila do Ostravského muzea

„Bohužel jsme nepředvedli výkon, jako v domácím prostředí, především v bojovnosti. I přes dobrý a důrazný začátek zápasu jsme soupeře nezastavili,“ neskrýval zklamání ostravský trenér Zdeněk Pommer. „Musíme se z toho poučit, bojovat a rvát se o každý balon. Zápas se vždy hraje až do konce a to mi dnes u našeho týmu chybělo,“ konstatoval ostravský kouč.

Už o víkendu čekají Ostravu dvě utkání s jedním soupeřem - v sobotu od 17 hodin hostí v české extralize Přerov, za kterým se vydá hned v neděli k duelu 2. kola Českého poháru.

Judisté 1. JC Baník Ostrava na mistrovství ČR U18 13. a 14. listopadu v Brně.
Krpálek se o judo obávat nemusí. Podívejte se, v Baníku vyrůstají mladí talenti

Challenge Cup volejbalistek - odveta 1. kola:

Panathinaikos Atény - TJ Ostrava 3:0 (18, 21, 17)

Rozhodčí: Bondarenko (Rus.) a Akbulut (Tur.), čas: 76 min., diváci: 910. První zápas 2:3, postoupily Atény.

Atény: Grothues 11, Chatziefstratiadou 9, Stěpaněnko 12, Konstantinou 6, Cross 9, Paparotiou 3, libera Rogka a Xintara - Karagkouni. Trenér: Oikonomou.

Ostrava: Nečiporuka 6, Zemanová 5, Pospíšilová 4, Štrbová 12, Jedličková 3, Kotlabová 9, libero Jančová - Jasečková, Kašparová, Chládková, Bauerová. Trenér: Pommer.