„V naší hře bych našel řadu nepřesností. Šlo o takový klasický výkon z kraje sezony,“ konstatoval Richard Vlkolinský, nový kouč VK Ostrava, po úterním zápase.

Úvodní set se po nervózním začátku rozhodoval v koncovce, kdy domácí podržel svým servisem Pliasetskyi. Ostravští volejbalisté s favoritem dál bojovali, ve druhém dějství dokonce vedli 9:5 a 13:11, jenže svůj náskok do koncovky neudrželi.

Volejbalisté VK Ostrava vyhráli mezinárodní turnaj Ostrava Cup 2021.
Mezinárodní Ostrava Cup byl letos v režii domácích volejbalistů

Povedlo se jim to až v následující sadě, kdy měli za stavu 24:23 dokonce setbol. Proti bylo ale domácí trio Smith, Janouch a Mihajlovič, který zápas zakončil esem z podání. „Druhý set jsme měli rozehraný výborně, třetí ještě lépe. Je to škoda,“ litoval nevyužité šance Tomáš Jambor, nahrávač a kapitán Ostravy.

„Cenné vítězství a navíc ve třech setech. Šlo o první zápas, některé situace jsme neřešili s klidnou hlavou,“ oddechl si Jakub Janouch, reprezentační nahrávač a kapitán Pražanů. „Trošičku nám to drhlo na útoku, ale zase jsme to dohnali vynikající obranou zejména na síti,“ konstatoval trenér Lvů Tomáš Pomr. Souboj na bloky Pražané vyhráli 13:7, na esa z podání 4:2. MVP zápasu podle aplikace SmartVolley byl vyhlášen domácí blokař Alex Nedeljković.

Volejbalisté VK Ostrava v prvním utkání nové sezony nastoupí v úterý v Praze proti Lvům. Na snímku univerzál Jakub Dvořák (vlevo) a libero Damian Sobczak.
Ostrava s novým trenérem se pod sítí bude bít o každý balon. Začíná se Lvy

Dalším soupeřem Ostravy bude Zlín, se kterým se utká v domácí hale Sarezy v Hrušovské ulici v pondělí 4. října od 17 hodin.

Extraliga volejbalistů - 1. kolo:

Lvi Praha - VK Ostrava 3:0 (22, 19, 24)

Rozhodčí: Kvarda a Možnár. Čas: 90 min. Diváci: 280.

Lvi Praha: Skakic 1, Nedeljkovič 8, Mihajlovič 12, Smith 18, Todua 7, Janouch 3, libero Moník - Pliasetskij, Toman 1, Čech 2, McCarthy. Trenér: Pomr.

VK Ostrava: Jambor, Fořt 7, Kotas 9, Dvořák 12, Vancl 6, Polynski 7, libero Sobczak - Jarosinski, R. Závodský, Vašíček, Bauman. Trenér: Vlkolinský.

Další zápas: Odolena Voda - Karlovarsko 1:3 (-20, -26, 22, -23).