„Byli jsme lepší na bloku, ale vlastním nedůrazem jsme si nedohráli třetí set a trošku jsme to zdramatizovali. Musíme jednoznačně zapracovat na odstranění vlastních chyb. Není to o soupeři, ale o nás a musíme ještě navíc tlačit servisem,“ upozornil ostravský kouč Zdeněk Pommer na to, že jeho tým na body z bloků soupeře porazil 14:4, ale na esa z podání prohrál 6:12.

„Zápas byl celkem vyrovnaný. Myslím, že to bylo hodně o chybách a my těch nevynucených, které vedou k výhře soupeře, zatím děláme hodně,“ přiznal kouč hostů Jan Drešl, který měl k dispozici pouze sedm hráček bez možnosti střífdání.

Oba týmy se spolu znovu utkají už v sobotu 19. listopadu v rámci 12. kola extraligy, tentokrát se bude hrát v hale Šternberka.

Bolatice - Petřvald na Moravě 1:5.
Krajský přebor: Nováček vede, kde sklapla Csaplárova past? Hlasy ze všech týmů!

Extraliga volejbalistek - 1. kolo:

TJ Ostrava - Sokol Šternberk 3:1 (19, 22, -24, 23)

Rozhodčí: Peloušek a Ištvanech, čas: 111 min., diváci: 100.

Ostrava: Hadáčková 7, Kašparová 5, Buvinič 19, Jedličková 5, Skřivanová 25, Jasečková 4, libera Jančová a Tobiášová - Chládková 3, Bauerová 3, Dabrowska 3. Trenér: Zdeněk Pommer.

Šternberk: Truksová 2, N. Látalová 21, Kořínková 5, Kochetkova 15, Weidenthalerová 16, Z. Látalová 5, libero Chaloupková. Trenér: Jan Drešl.