„Hrozná škoda prvního setu, kde jsme vedly 19:13 a prohrály 19:25 tím, že rozhodla Karin Šunderlíková servisem,“ upozornila ostravská smečařka Andrea Štrbová na nejsilnější zbraň domácího celku. Hanačky nasázely z podání hostům celkem devět es, šest z nich bylo právě z ruky Šunderlíkové. Ostrava v této činnosti přímo bodovala jen třikrát.

Nejdramatičtější byl pod hanáckou sítí závěr druhého dějství, ale týmu hostů k zakončení nestačily tři setboly (25:24, 26:25, 27:26) a sadu nakonec prohrál 27:29. Ostravanky to zlomilo a v té následující rozjetý Prostějov už ničím nedokázaly zastavit, uhrály pouhých 14 bodů.

Druhý zápas předkola play-off extraligy volejbalistů VK Ostrava - Ústí nad Labem 3:1.
Odvážná Ostrava odmítla konec sezony. Vrací se do Ústí

„Ve všech herních činnostech se nám podařilo Ostravu předčít, zejména výborným útokem. V rozhodujících momentech jsme ubránili, následně zakončili,“ radoval se domácí trenér Miroslav Čada ze srovnání série.

„Karin Šunderlíková nás dostala smečovaným servisem. Vůbec jsme ho neodpřihrávali, navíc se nám pak nepovedlo dohrát ani koncovku vyrovnaného druhého setu v závěrečné přetahované. Dnešní porážku musíme hodit za hlavu a do dalšího zápasu se zlepšit. Série je nerozhodná a jede se dál,“ upozornil kouč Ostravy Zdeněk Pommer na to, že čtvrtfinále se hraje na tři vítězství a ve čtvrtek od 17 hodin pokračuje v hale ve Varenské ulici. Do Prostějova se vrátí v neděli.

Taneční soutěže Like Cup 2022 v Dolní oblasti Vítkovic se v sobotu 12. března zúčastnilo 70 párů. Skládaly se z amatéra a profesionálního tanečníka, a všichni si to na parketu v ostravském BrickHousu parádně užili.
Podívejte se: Na parketu pod vysokou pecí zářily krásné tanečnice. Plnily si sen

Extraliga volejbalistek - 2. utkání čtvrtfinále play-off:

Prostějov - TJ Ostrava 3:0 (19, 27, 14)

Rozhodčí: Horký a Ištvanech, čas: 81 min., diváci: 350.

Stav série: 1:1.

Prostějov: Bajusz, Fričová 13, Kvapilová 4, Šunderlíková 22, Faltínová 14, Loff Da Silva 11, libero Stavinohová - Smolková. Trenér: Čada.

Ostrava: Nečiporuka 9, Jedličková 3, Kotlabová 12, Štrbová 7, Zemanová 6, Kašparová 1, libero Jančová - Jasečková, Chládková, Pospíšilová 1, Bauerová. Trenér: Pommer.

Další utkání: Olymp Praha - KP Brno 1:3 (23, -21, -19, -19) - stav série: 0:2. Dukla Liberec - Sokol Frýdek-Místek 0:3 (20, 11, 14) - stav série: 2:0.