„Vítězství chutná sladce, ale bylo to těžké. Po roce a půl konečně fandila plná hala, to nás možná trošku svazovalo, byli jsme nervózní,“ přiznal asistent Filip Hanák. Zastoupit musel domácího trenéra Zdeňka Pommera, který v minulém kole se žlutou a červenou kartou dostal i stopku na dvě utkání.

Čtvrteční duel rozhodl závěr 3. sady, kdy Ostrava odvrátila pět setbolů Hanaček, na druhý pokus ji za stavu 30:29 získala a tím zlomila odpor soupeřek. „Byl to boj, ale v koncovce jsme ukázali naši sílu, sehranost a radost, šli jsme si za tím,“ dodal Hanák.

Ostravské volejbalistky se radují, nový ročník extraligy zahájily v Brně vítězstvím nad Královým Polem 3:2.
Drama jako z filmu: karty i tie-break. Bojovná Ostrava ho v Brně zvládla

„Začaly jsme se více soustředit na naši hru a v poslednímu setu už jsme nedělaly chyby. Jsme rády, že jsme na domácí půdě zvládly vypjaté koncovky i za podporu diváků, kteří přišli,“ usmívala se smečařka Andrea Štrbová, nová kapitánka ostravského týmu. „Zlepšily jsme si náladu, je to dobrý vstup do sezony,“ radovala se ze zisku tří bodů Skarleta Jančová, slovenské reprezentační libero ve službách TJ Ostrava.

„Ostrava byla dnes lepší. Předčila nás v útoku a celkově působila jistějším dojmem. Vyšla jí koncovka třetího setu, my jsme pak trochu rezignovali,“ hodnotil zápas Miroslav Čada, staronový kouč Prostějova. „Velkou práci u soupeře odváděla Kotlabová, na naší straně se taková útočnice nenašla,“ konstatoval trenér hostů.

Nová posila. Dres přerovské Prechezy volejbalová smečařka Sandra Kotlabová letos v létě vyměnila za TJ Ostrava.
Chtěla skončit. Teď se smečařka Kotlabová těší v Ostravě na Challenge Cup

Porážka ho mrzela, ale překvapivá pro něj nebyla. „Liberec je lepší, ale pak je skupina šesti týmů, které jsou téměř stejné a kdokoliv z nich může vyhrát i prohrát s kýmkoliv. Tam to bude hodně vyrovnané,“ vyjmenoval Čada Ostravu, Olymp, Šelmy, KP Brno, Prostějov a Olomouc.

Extraliga volejbalistek - 2. kolo:

TJ Ostrava - Prostějov 3:1 (21, -22, 29, 16)

Rozhodčí: Vachutka a Grabovský. Čas: 118 min. Diváci: 80.

Ostrava: Jedličková 11, Kotlabová 23, Nečiporuka 11, Zemanová 7, Pospíšilová 4, Štrbová 12, libero Jančová - Kašparová, Bauerová, Jasečková, Fukalová. Trenér: Hanák.

Prostějov: Fričová 19, Kvapilová 6, Kopáčová 8, Michalíková 9, Da Loff 13, Bajusz 2, libero Stavinohová - Smolková, Kožoušková, Beránková 1. Trenér: Čada.

Další zápasy: Šternberk - Sokol Frýdek-Místek 1:3 (22, -26, -22, -17), Přerov - Olomouc 0:3 (-9, -23, -18), Olymp Praha - KP Brno 3:1 (22, 26, -18, 23), Liberec - Šelmy Brno 3:0 (17, 6, 22).