„Nejedeme na Final Four s olympijskou myšlenkou zúčastnit se. Chceme bojovat a porvat se o medaile. Bude rozhodovat aktuální forma a připravenost všech týmů,“ připomenul ostravský trenér Zdeněk Pommer, že pohár je úplně jiná soutěž než extraliga.

„V Ostravě makáme na tom, abychom soupeře překvapili a vnutili mu naši hru, je ale jasné, že o totéž se bude pokoušet i Liberec. Možná do Final Four nevstupujeme v roli favorita, ale i v lize jsme už několikrát dokázali, že papírové předpoklady ne vždy platí,“ vysvětlil Zdeněk Pommer.

Volejbalistky TJ Ostrava si i letos zahrají Final Four Českého poháru. Probojovaly se do něho po středeční výhře nad Olomoucí 3:1. Fotogalerie Pavla Netoličky je z říjnového domácího zápasu extraligy s Libercem (1:3).
Fantastický zápas: Ostrava přejela Olomouc a je ve Final Four Českého poháru!

Jeho tým se v této sezoně utkal s Libercem dvakrát a v obou extraligových duelech mu podlehl (1:3 a 2:3), V tabulce je Ostrava pátá, Dukla třetí. „O úspěchu nebo neúspěchu rozhodne jediný semifinálový zápas. A jen na něm záleží. Neexistuje nic jako taktizování nebo přemýšlení o druhém pokusu v odvetě, jako je to u klasických pohárových zápasů,“ upozornil kouč obhájkyň stříbra.

„Na tým budu apelovat v tom smyslu, že když už jsme se dostali až do Final Four, tak musíme zabojovat a dát do každého míče maximum toho, co umíme a možná i trochu víc. Doufám, že přijedou naši fanoušci a uvidí kvalitní volejbal,“ řekl Zdeněk Pommer.

Utkání 19. kola volejbalové extraligy žen: TJ Ostrava - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:2, 25. ledna 2024 v Ostravě.
OBRAZEM: K výhře v derby měly blíž Sokolky, šťastnější ale nakonec byla Ostrava

Uspět chce i Liberec. „Záležet bude na momentální formě. Určitě jsme favority semifinále, ale už jsme taky od Ostravy dostali jednu výstrahu v domácím extraligovém utkání. Navíc v této sezoně jsme měli pár problémů s týmy ze spodní části tabulky, takže se na Final Four připravujeme tak, abychom nic nepodcenili,“ prozradil Libor Gálík, trenér Dukly.

V roli favorita nejsou ani loňské vítězky poháru z KP Brno. „Myslím si, že postavení v extraligové tabulce mluví jasně. Do turnaje jdeme jako outsider, ale se všemi týmy, které Final Four hrají, jsme v nedávné době hráli a v sezoně je dokázali porazit,“ poznamenal Erik Nezhoda, kouč šestého Králova Pole.

„Šance jsou tedy aspoň částečně otevřené. Do výsledků svým způsobem nejspíš promluví i neutrální prostředí Kutné Hory. Úplně bych se neupínal na to, že naším cílem je podruhé v řadě obhájit pohár, ale spíš přivézt z turnaje medaili,“ dodal Erik Nezhoda.

Zápas 21. kola extraligy volejbalistů Black Volley Beskydy - VK Ostrava 3:2 (3. 2. 2024).
OBRAZEM: Derby urvaly oslabené Beskydy, Ostrava s Michalovičem kladla tuhý odpor

Olymp je v extraligové tabulce čtvrtý. „Sílu soupeře známe. Letos jsme spolu sehráli tři utkání. Dvě na domácí půdě jsme vyhráli, straší nás ale porážka 0:3 v Brně. Víme, že půjdeme do utkání se soupeřem, který se na nás umí připravit,“ konstatoval kouč Pražanek Stanislav Mitáč.

„Musíme být připraveni na tlak brněnských hráček. Soupeřky se totiž dokážou připravit, mít nepříjemný servis, jsou nesmírně houževnatým týmem v poli, takže my musíme být ostražití. Jde vždy jen o jedno utkání v den D,“ doplnil trenér Olympu.