„Jako malý jsem doufal, že si zahraju v české reprezentaci. Neskutečný super zážitek být v základu a ještě proti Itálii, která patří ke světové špičce. Neuvěřitelné,“ nadšeně líčil 202 centimetrů vysoký blokař Českých Budějovic po zápase.

Kdy jste se dozvěděl, že půjde na hřiště?

Těsně před zápasem, kdy trenér určuje sestavu.

Postup do osmifinále už jste měli jistý a s Itálií, která suverénně vyhrála skupinu B, jste svedli vyrovnaný souboj.

Nebyli jsme pod tlakem, že musíme vyhrát. Hráli jsme z pozice outsidera, a to je vždycky trochu jednodušší, mohli jsme jenom překvapit.

Pomohli vám k tomu fanoušci v Ostravar Aréně?

Samozřejmě. Mít v zádech domácí publikum je to nejlepší. Překvapilo mě, že přišlo ještě víc diváků, než v prvních dnech. Atmosféra byla skvělá a hnala nás k nejlepším výkonům. Nebudu lhát, nějaká nervozitka přišla ve třetím setu, když Italové začali stahovat náš náskok. Pak ale přišla velká úleva.

Jeden bod jste získal na bloku i z podání, devět z útoku, kde jste byl stoprocentní.

Jo? Pomohlo trošku štěstíčka. Doufám, že mi to takhle půjde i dál.

Kterou z italských hvězd jste na síti ubránil?

Myslím, že hned v prvním setu se mi povedlo, sice nahrávače, ale zablokovat Giannelliho. Což je taky cenný skalp.

V pondělním osmifinále narazíte na Francii, olympijského vítěze z Tokia. Těšíte se?

Jestli Itálie byla skvělý soupeř, tak Francie bude ještě lepší. Budu rád, když si proti nim budu moct zahrát. Olympiádu jsem samozřejmě sledoval, dlouhodobě hrají na špičce a myslím, že teď jsou ve výborné formě. Byl bych moc šťastný, kdyby se mi povedlo zablokovat třeba smečaře Ngapetha, jednoho ze světových hráčů. Ale uvidíme.