„Trofej bude u vstupu do haly a fanoušci si ji tak budou moci nejen prohlédnout, ale také se s ní vyfotit,“ řekl člen organizačního výboru Lukáš Kozáček. Trofej má hodnotu převyšující 10 tisíc eur, na výšku měří 74 centimetrů a váží necelých 10 kilogramů. Do dřevěného podstavce je zasazen ručně tepaný pohár pokrytý čtyřiadvacetikarátovými zlatými pláty.

Zdaleka to však není všechno! Na ostravské palubovce, která hostí základní skupinu B a v neděli a pondělí se na ní odehrají čtyři zápasy osmifinále a ve středu dvě čtvrtfinále šampionátu, se vedle evropských vicemistrů ze Slovinska nově představí i tým Francie, čerstvý olympijský vítěz z Tokia. Suverén základní skupiny D přiletí z estonského Tallinnu s deseti zlatými medailisty v hráčském kádru.

Jistou účast v ostravském osmifinále už mají „domácí“ Slovinci, Italové a česká reprezentace, Francouzy z Tallinu určitě doprovodí Němci a Chorvaté. O čtvrtých účastnících další fáze turnaje rozhodnou v obou skupinách až dnešní zápasy. Z „béčka“ mají šanci Bulhaři nebo Bělorusové, z „déčka“ Lotyši.

Po skončení bojů v Ostravar Aréně se čtyři nejlepší týmy vydají do Katovic, kde celý šampionát vyvrcholí.