Ostrava se sice dokázala Příbrami přiblížit na dostřel v závěru prvního i druhého dějství (22:23, resp. 20:21), ale obě dramatické koncovky hosté ustáli. Za vítězství je táhl s 21 body univerzál Jiří Toman.

„Měli jsme z utkání obavy, protože soupeř podal v posledních kolech dobrý výkon. K bojovným výkonům Ostravy přibyl Peter Michalovič, který tomu dodává zkušenost. Jsem rád, že to dnes takhle dopadlo. Jsou to pro nás extrémně důležité body,“ usmíval se příbramský trenér Lubomír Vašina po dvanáctém vítězství v této sezoně.

Zápas 21. kola extraligy volejbalistů Black Volley Beskydy - VK Ostrava 3:2 (3. 2. 2024).
OBRAZEM: Derby urvaly oslabené Beskydy, Ostrava s Michalovičem kladla tuhý odpor

Ostrava má na kontě pouze čtyři výhry, neuspěla celkově po sedmnácté. „Byli jsme namotivováni, abychom s Příbramí vyhráli. Mysleli jsme si, že bychom na vítězství mohli dosáhnout, ale od začátku jsme se vůbec nedostali do hry,“ zklamaně konstatoval Tomáš Zedník, manažer VK Ostrava a asistent trenéra Dariusze Lukse.

Souboj na esa z podání domácí tým v sobotu prohrál 4:7, na body z bloků 6:8. „Vždy jsme dotahovali, a když jsme se soupeři přiblížili, tak jsme snažení nedotáhli do konce. Výsledek 0:3 je pro nás dost nepříjemný a mrzí nás,“ konstatoval Tomáš Zedník.

V příštím kole má Ostrava volno, další zápas hraje až 17. února v Benátkách nad Jizerou.

Final Four Českého poháru volejbalistek v Teplicích - semifinále: Olymp Praha (v červeném) - TJ Ostrava 3:2 (15. 2. 2023).
Bojovná Ostrava nejede na Final Four poháru s olympijskou myšlenkou zúčastnit se

Extraliga volejbalistů – 22. kolo:

VK Ostrava – VK Trox Příbram 0:3 (-23, -20, -20)

Rozhodčí: Grabovský a Možnár, čas: 75 min., diváci: 225.

Ostrava: Tsmokalo 3, Dvořák 8, Michalovič 5, Jarosinski 15, Olsen 1, Pawlun, libera Motyčka, Vancl - Resl, Pelikán 3, Srovnal 2, Mazoch. Trenér: Dariusz Luks.

Příbram: D. Rosenbaum, Franco 11, Šábrt 8, Toman 21, Lyzanets 12, Benitez, 4 libero Verasio - F. Ureš, Tóth 1. Trenér: Lubomír Vašina.