„Odchod obou smečařů a blokaře je určitě trochu citelnější. Naopak duch, který přetrvává v Ostravě a systém práce individualit, které tady jsou, hodně tlačí na dopracování hráčů do nové sestavy,“ prozradil zkušený slovenský trenér Richard Vlkolinský. V české extralize ho čeká premiéra, nahradil Jana Václavíka, který nyní vede švýcarský Näfels.

Z týmu v létě odešli reprezentanti Sedláček (Č. Budějovice), Ihnát (K. Vary) a Janků (Liberec) i ruský univezál Kružkov. Přišli talentovaní Poláci z juniorky Jastrzebski Wegiel, blokař Polynski a smečař Jarosinski. A po pěti letech ve Švýcarsku se vrátil smečař Fořt.

„Období dlouhotrvajících fází přípravy jsme vyměnili za souhru. Ka᠆lendář zápasů byl poměrně hustý, od prvního turnaje se snažíme vylepšovat naši hru a odstraňovat nedostatky,“ vysvětlil Vlkolinský. „S herní přípravou, která vyvrcholila vítězstvím na domácím turnaji, jsem spokojený. Vše však ukáží až zápasy, ale i my máme ambice a chceme vyhrávat. Budeme se bít o každý balon,“ dodal kouč.

Kádr volejbalistů VK Ostrava:

Nahrávači: Tomáš Jambor, Vojtěch Vašíček.

Smečaři: Dominik Fořt, Filip Jarosinski, Matouš Vancl, Radim Závodský.

Univerzálové: Jakub Dvořák, Lubomír Mazoch, Aleš Závodský.

Blokaři: Václav Kotas, Mariusz Polynski, Vojtěch Bauman.

Libero: Damian Sobczak.

Trenér: Richard Vlkolinský.