Michalovič už může nastoupit v sobotním derby ve Frýdku-Místku s Black Volley Beskydy, první trénink s ostravským týmem absolvoval v úterý. „Podařilo se nám rychle vyřídit přestupové formality, které v úterý potvrdila Evropská volejbalová federace CEV,“ řekl Tomáš Zedník, manažer VK Ostrava a asistent trenéra Dariusze Lukse. Michalovič naposledy oblékal dres Smartsystem Fano, účastníka třetí nejvyšší italské soutěže.

Jak došlo k návratu třiatřicetileté volejbalové hvězdy do Ostravy, která je v tabulce české extraligy po devatenácti odehraných kolech jedenáctá? „Peter minulou středu sám zavolal a zeptal se, jestli bychom neměli zájem, aby nám pomohl alespoň do předkola play-off,“ prozradil Tomáš Zedník s tím, že tuto středu byl poslední termín, kdy se mohly soupisky týmů doplnit.

Zápas 20. kola extraligy volejbalistů VK Ostrava - Dukla Liberec 1:3.
OBRAZEM: Krok od senzace. Ostravské mladíky zlomila dvě esa Dukly, přišli o bod

Nad nabídkou zkušeného dvoumetrového univerzála, který byl čtyřikrát vyhlášen nejlepším volejbalistou Slovenska, vůbec neváhal. „Zvlášť, když přišel s požadavky, které finančně jen minimálně zatíží náš klub, hrát bude zadarmo,“ vylíčil ostravský manažer.

V Itálii Michalovič předčasně skončil. „Jeho představy a ty, které měl klub, se lišily a v prosinci se rozešli. Peter se vrátil domů do Malacek a začal hledat nové angažmá, na které se chce připravit,“ vysvětlil Tomáš Zedník, že zkušený volejbalista by rád zamířil do Arabských Emirátů nebo Indonésie, kde jsou soutěže atraktivní a hrají se déle.

„Říkal, že má na Ostravu dobré vzpomínky, proto mi zavolal. Dohodli jsme se na pomoci do předkola play-off, ale pokud by mu nové angažmá nevyšlo, bude u nás pokračovat dál,“ dodal manažer VK Ostrava.