Místo zápasu se tak volejbalisté DHL už mohli připravovat na dalšího extraligového soupeře. „Kluci chtěli trénovat. V sobotu hrajeme v Praze s ČZU, tak nemůžeme nic vypustit,“ dodal manažer.

Volejbalisty DHL Ostrava také čeká další konfrontace se zahraničním týmem. Po vyřazení z úvodního kola Poháru CEV ukrajinským Lokomotivem Charkov přešli svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala do 3. kola Vyzývacího poháru, v němž jim los přidělil za soupeře německý Rottenburg. Souboj odstartuje na ostravské palubovce ve čtvrtek 9. prosince, odveta na jihozápadě Německa je na programu ve středu 15. prosince.

„Už máme nějaké informace a víme, že Friedrichshafen to není,“ připomenul manažer ostravského klubu Tomáš Zedník několik let úřadujícího šampiona Německa, kterého tým DHL zná z Ligy mistrů a v současnosti v něm působí česko-slovenská dvojice nahrávačů Lukáš Ticháček a Juraj Zaťko, jenž do letošního léta byl oporou právě Ostravy.

Rottenburg do 3. kola Vyzývacího poháru postoupil přes rakouský Hartberg až díky vítězství v rozhodujícím zlatém setu. „V německé lize je na desátém místě ze třinácti účastníků, takže by to pro nás měl být schůdný soupeř,“ věří Zedník v postup.

Tuto sobotu pátý tým nejvyšší české soutěže zamíří do Prahy, kde ho čeká souboj s ČZU a o týden později, 11. prosince, přivítá doma Aero Odolena Voda. Po návratu z 900 km vzdáleného Rottenburgu se v sobotu 18. prosince vydá do Ústí nad Labem, v úterý 21. prosince nastoupí doma proti Příbrami a rok zakončí ve středu 29. prosince ve Zlíně. „Počítali jsme s účastí v evropském poháru, takže se náš program nemusel měnit, ale bude to náročné,“ konstatoval manažer ostravských volejbalistů.