„Je to silný tým, který má zkušenosti, nesmíme ho podcenit,“ upozornil ostravský trenér Zdeněk Pommer na fakt, že Graz do Poháru CEV „spadl“ z předkola Ligy mistryň po dvou prohrách 0:3 s nizozemským Sliedrechtem. „Nečeká nás nic lehkého, soupeř bude určitě hrát bojovně a stejně k tomu musíme přistoupit i my. Věřím, že nepříznivou sérii už prolomíme a od tohoto zápasu se odpíchneme,“ připomenul osm proher za sebou v české extralize.

Z TJ Ostrava, která na jaře vybojovala bronzové medaile, odešly tři opory základní sestavy. „Vybíráme si trochu daň z mládí, chybí nám zkušenosti, ale věřím, že to zvládneme. Natrénováno máme, musíme se jen zlepšit v agresivitě, v klíčových fázích víc tlačit servisem a hlavně si víc věřit,“ řekl Pommer.

Kvůli tomu, že hala TJ ve Varenské ulici nevyhovuje regulím pro Pohár CEV, se tým přestěhoval do stánku Sarezy v Hrušovské ulici a absolvoval v ní dva tréninky. „Přejeme si, aby do ní našli cestu i fanoušci a vytvořili skvělou domácí kulisu, budeme hrát s chutí i pro ně. Pohár CEV je kvalitnější soutěž než Challenge Cup a mezinárodní konfrontace mančaft vždycky posouvá dál,“ chtěl by kouč, aby jeho svěřenkyně získaly co nejvíc zkušeností.