Šestnáct utkání na antuce a šest vhale odehráli v rámci přípravy na nový ročník extraligy volejbalisté DHL Ostrava.

Po letní přestávce se nekompletní tým poprvé sešel 23. července a knabírání sil využívá domácí prostředí. „Pořád se ještě věnujeme kondici, ale převažuje už technicko-taktická příprava,“ prozradil trenér Jaroslav Tomáš, který má vkádru tři nové hráče.

Vedle zkušeného blokaře Ondřeje Michálka (30 let/200 cm), jenž vminulosti působil i vOpavě, získal klub dva brazilské smečaře. K Rangelu Boscattimu (21/192), který sdružstvem trénuje už od začátku srpna, přibyl tento týden krajan Eduardo Leal (24/191). „Velmi dobře jsme posílili na bloku. Ondra Michálek výborně útočí, navíc je to osobnost i kluk do party,“ pochvaluje si kouč DHL. Michálek by měl nahradit blokaře Jiřího Cerhu, který odešel do Opavy a Zbyňka Jedličku, jenž ukončil aktivní kariéru. „Mile mě překvapil i Leal. Po šestnáctihodinové cestě nastoupil ve dvou utkáních a vedl si dobře. Je to šikovný hráč, na smeči bude posilou. Boscatti ještě dost chybuje v útoku, ale je to bojovník a dá se sním pracovat,“ hodnotil trenér oba Brazilce.

„Rádi bychom získali ještě jednoho přihrávajícího smečaře,“ připomenul sportovní manažer klubu Tomáš Zedník letní odchody tří hráčů, kterým vDHL skončila smlouva - Ryan Burrow zamířil do francouzského Sete, Tony Ching do turecké Ankary a Marek Tomáš si nové angažmá vyřizuje. Náhradou se měli stát Agentinec Adrian Gonzalez, nebo Kanaďan Quentin Skinner, které vOstravě vsrpnu testovali. „S oběma jsme se ale rozloučili a hledáme dál,“ dodal Zedník.

Stýmem mužů naopak trénuje trojice juniorů. „Blokař Vojtěch Malínek, smečaři Tomáš Kuchař a Jakub Červený nastupují i vpřípravných utkáních,“ uvedl trenér Tomáš. Obejít se ale musí bez dvou zkušených hráčů. Univerzál David Konečný se připravuje sreprezentačním výběrem a blokař Přemysl Kubala se věnuje plážovému volejbalu.

Vhale se tým DHL zatím utkal dvakrát se Zlínem (1:3 a 2:2), Českými Budějovicemi (1:3 a 2:2) a Opavou (2:2 a 2:2). Dnes a zítra čeká ostravské volejbalisty start na kvalitně obsazeném mezinárodním turnaji vLiberci, vúterý sehraje přípravné utkání vOpavě, 6. a 7. září přivítá své soupeře na domácí palubovce na Ostrava Cupu, 11. a 12. září se zúčastní turnaje vOpavě, kde 22. září vstoupí i do nového ročníku extraligy.