Rozhodnout mohou v pátém utkání, které se hraje ve čtvrtek ve Zlíně.

„Zase to bylo tahání o každý balon," očekával i ve čtvrtém zápase vyrovnaný průběh domácí trenér Zdeněk Šmejkal. Na něj v pondělí došlo jen v první a druhé sadě, které se rozhodly až v koncovkách. A obě zvládla lépe Ostrava. „V rozhodujících momentech jsme útok Zlína ubránili blokem, nadrazili nebo balony pochytali v poli a následně je Peter Michalovič složil," usmíval se Richard Mauler, kapitán Ostravy.

„Peter Michalovič zase odehrál dobrý zápas a dnes mu pomohli i kluci okolo," pochválil Šmejkal slovenského univerzála, který pro tým získal v neděli 39 a v pondělí 24 bodů. Ostravě se dařilo také v obraně na síti, Fatru v této činnosti porazila 9:1 a čtyři body vybojoval nahrávač Haník, nejnižší volejbalista na hřišti, který byl vyhlášen nejlepším hráčem celého utkání.

„Naši klíčoví hráči obě koncovky nezvládli, a bez nich je to velice složité. Už třetí zápas jde jejich sebedůvěra pořád dolů, což je velká komplikace," zlobil se trenér Zlína Roman Macek poté, co jeho svěřenci ve třetí sadě přestali Ostravě téměř klást odpor. „Nedostali jsme se do herní pohody, ani v jednom okamžiku jsme nedokázali udávat tempo zápasu, celou dobu měl navrch soupeř," poznamenal blokař Fatry Michal Čechmánek. „V důležitých momentech jsme nebyli schopni dostat Ostravu do většího tlaku a to se nám vymstilo výsledkem 0:3," dodal blokař Fatry.

„Kromě třetího setu, kdy to Zlín zabalil, bylo utkání pořád otevřené. Jsem rád, že jsme obě koncovky zvládli a nedostali se do nerozhodných stavů v setech, protože Zlín má kvalitní družstvo a ještě neřekl svoje poslední slovo," upozornil ostravský kouč na to, že série nemusí skončit ve čtvrtek v hale Fatry.

Výsledek čtvrtfinále play-off extraligy volejbalistů:

VK Ostrava - Fatra Zlín 3:0 (24, 22, 17)

Rozhodčí: Labašta a Hudík, čas: 81 min. Nejvíce bodů: Michalovič 24, Široký 8, Haník a Mauler po 7 Kolář 13, Kostoláni 11, Čechmánek 8. Stav série: 3:1.

Ostrava: Haník, Mauler, David, Michalovič, Fořt, Široký, libero Václavík Dvořák, Wolff, Záhorský. Trenér: Šmejkal.

Zlín: Přikryl, Janouch, Kostoláni, Čechmánek, Kolář, Čajan, libero Obdržálek A. Bartoš, Uchytil. Trenér: Macek.