Letošní semifinále extraligy hostily ve své hale podruhé a Olomouc v sobotu po bitvě, trvající 133 minut, opět porazily 3:2. „Byl to skvělý zápas pro diváky a výborný konec pro nás, protože série dál pokračuje,“ radoval se trenér Zdeněk Pommer po výhře 15:12 v tie-breaku.

O postupu do finále tak za stavu 2:2 rozhodne až pátý zápas ve středu na Hané. „Pro nás je důležité, že to došlo tak daleko. Výborně jsme bránili, soupeře přehráli na bloku a v útoku dělali už méně nevynucených chyb. Na obou stranách bylo vidět na hráčkách, že chvílemi je to o hlavách i fyzičce, ale my jsme šli za svým cílem a bojovali o každý balon,“ byl Pommer spokojen s výkonem týmu.

„Ostrava dnes byla lepší, šla víc za vítězstvím a byla důslednější. Musíme se připravit na páté utkání a vrátit jí to. Doufám, že domácí prostředí bude zase hrát svou roli,“ řekl Jiří Teplý, kouč Olomouce.

Extraliga žen:

Semifinále play-off 4. zápas: TJ Ostrava - UP Olomouc 3:2 (-21, 29, -15, 21, 12). Rozhodčí: Kvarda a Kořenek, čas: 133 min., diváci: 450. Stav série: 2:2.
Ostrava: Nachmilnerová 10, Valková 8, H. Kojdová 23, Zemanová 7, Diatková 9, Makauskaite 17, libero Chevalierová Sedláčková 1, Žolnerčíková, I. Šípová, Čuboňová 4, Faltínová. Trenér: Pommer.
Olomouc: Strušková 21, Dudová 4, Košická 18, Sajdová 11, Napolitano Šenková 16, Michalíková 10, libero Sain Kubínová, Dedíková 3, Orvošová. Trenér: Teplý.