„Z holek vyzařovala velká chuť do hry a vůle po vítězství. Soupeře jsme mačkali celý zápas,“ připomenul ostravský trenér Zdeněk Pommer, že na bloky Přerov porazili 14:5 a na esa z podání 8:5.

„Ostrava hrála výborně, trápila nás dobrým servisem a kvalitou v útoku bez chyb. Po dobrém startu jsme nebyli dost odvážní v zakončení,“ hodnotil průběh duelu přerovský kouč Radim Vlček.

Jeho svěřenkyně však zlepšily podání a nedělní zápas trochu zdramatizovaly. „Ve třetím setu se nám naskytla šance, ale Ostrava si koncovku pohlídala. Právě v těchto okamžicích je třeba hrát odvážněji, zejména proti takovému soupeři,“ dodal Vlček.

Ostravské volejbalistky se radují. Dvakrát porazily lotyšský tým Volejbola Skola Riga v jeho hale a postoupily do další fáze evropského Challenge Cupu. V něm je čeká maďarský Kaposvár.
Volejbalistky Ostravy vyhrály v Lotyšsku i podruhé, už se těší do Kaposváru

„Dva a půl setu jsme předváděly krásný volejbal s dobrou obranou na síti i v poli. Pak jeden chybný výrok rozhodčího plus servis Poláškové nám zkomplikovaly celý set, ale dotáhly jsme ho k vítězství,“ chválila ostravská smečařka a kapitánka Helena Hrdličková všechny spoluhráčky za zkušeně zvládnutý závěr.

I další dva zápasy hraje Ostrava v halách soupeřek - v pátek v Brně s Královým Polem a v sobotu pod sítí v Prostějově.

Přerov - TJ Ostrava 0:3 (-13, -15, -22)

Čas: 67 minut, bez diváků.

Nejvíc bodů Přerova: Jehlářová 6, Zatloukalová a Benediktová po 4.

Ostrava: Nečasová 10, Pospíšilová 5, Hrdličková 4, Kalusková 15, Žarnovická 14, Štrbová 12, libero Chevalierová - Vytisková, Bauerová, Jedličková. Trenér: Pommer.