Mezi extraligovou elitou přitom Black Volley účinkuje od roku 2019, v aktuální tabulce mu patří 9. místo a do pohárového Final Four se probojoval podruhé, vloni jeho cesta skončila po prohře s Duklou Praha v semifinále.

„Je to můj největší úspěch," radoval se Matěj Koloušek, který na postu smečaře podal bojovný výkon a k finálové výhře Beskyd nad Aerem přispěl v pondělí večer 12 body. „Na začátku jsme byli nervózní, ale když jsme se chytili na servisu, dopřáli jsme si trochu odvahy a začalo se nám dařit i v obraně. Hráli jsme v obrovské euforii," dodal se zlatou medailí na hrudi.

Volejbalisté Black Volley Beskydy na Final Four Českého poháru v Táboře porazili v semifinále Lvy Praha 3:1 (25. 2. 2024).
Senzace v Táboře: Beskydy poslaly domů mistrovské Lvy a jsou ve finále poháru

Nahrávač Tomáš Mišek byl po zápase unavený, ale šťastný. „Uvidíme, jaká bude oslava, musíme do školy, máme v týmu studenty," vyprávěli hráči mladého týmu Beskyd, kteří v bojovném utkání v Táboře vyhráli 3:1 na sety. Na esa z podání svého finálového soupeře porazili 7:4 a na body z bloků 12:7.

K repríze finále Českého poháru dojde už ve čtvrtečním 24. kole extraligy, kdy Black Volley nastoupí v hale Aera Odolena Voda. V závěrečném zápase základní části se pak utká se Lvy z Prahy, duel se v sobotu 2. března bude hrát v ostravské hale v Třebovicích.

Zápas listopadového 8. kola extraligy volejbalistů VK Ostrava - Black Volley Beskydy 1:3.
Beskydy míří do Tábora, v semifinále poháru se pokusí překvapit Lvy z Prahy

Český pohár volejbalistů – finále v Táboře:

Black Volley Beskydy – Aero Odolena Voda 3:1 (20, -19, 24, 21)

Rozhodčí: Krtička a Kvarda, čas: 115 min., diváci: 716.

Beskydy: Mišek 1, Koloušek 12, Guimaraes 11, Mečiar 17, Benda 14, Danylov 11, libera Míček a Ptáček -Hilšer, Klimeš, Perry 1. Trenér: Michal Provazník.

Odolena Voda: Svoboda 8, Osoria 10, Kern 17, Chevalier 17, Carabali 3, Srb 3, libera Hadrava a Ježek – Šulc 1, Blumbergs 2, Jachnicki, Démar. Trenér: Marcin Kryś.