Domácí nastoupili v nejsilnější sestavě a v úvodním dějství potvrdili roli favorita. Výborný měli i začátek druhé sady, jenže Ostrava v ní bodové manko dotáhla (10:10) a pak až do konce vedla.

„Kluci z Ostravy se chytli, když viděli, že jsme jim dali šanci. Naštěstí jsme ve zbývajícím průběhu zápasu zase šlápli na pedál a máme tři body, které potřebujeme,“ oddechl si blokař a kapitán Jihočechů Oliver Sedláček, který v minulosti oblékal dres Ostravy.

SKV Sharks Karlovy Vary – Flamingos Ostrava 9:1 (3:1, 4:0, 2:0).
OBRAZEM: Ostravským Plameňákům start roku nevyšel, padli na ledě mistra i Sparty

„Odehráli jsme jeden dobrý set, ale to nám na body nestačilo. České Budějovice mají dobrý tým, který prokázal svou kvalitu,“ konstatoval trenér hostů Dariusz Luks poté, co se třetí i čtvrtá sada staly jednoznačnou záležitostí čtvrtého celku tabulky.

Ostrava je na předposlední 12. příčce s 11 body, které má i desátý Zlín a jedenácté Benátky nad Jizerou.

„Myslím si, že z naší strany to byl celkem povedený zápas. Na to, že jsme nehráli v plné sestavě, jsme první tým, který vyhrál v Českých Budějovicích set. Pro nás to byla dobrá příprava na zápas s Ústím, který doma musíme vyhrát, abychom byli ve hře o play-off,“ připomenul ostravský kapitán Jakub Dvořák sobotní domácí duel s posledním celkem třináctičlenné tabulky.

Zápas 16. kola extraligy volejbalistů VK Ostrava - Lvi Praha 0:3.
OBRAZEM: Bodovou sérii ostravských mladíků ukončili Lvi, řádil Kubánec Estrada

Extraliga volejbalistů – 17. kolo:

Jihostroj České Budějovice – VK Ostrava 3:1 (19, -18, 15, 18)

Rozhodčí: Marschner a Olt, čas: 93 min., diváci: 772.

České Budějovice: Ondrovič 3, Sobrinho 1,Balabanov 7, Taylor-Parks 8, González 7, Luengas 20, libera Kovařík a Michálek 1 - van Schie 6, Sedláček 5, Emmer. Trenér: Andrzej Kowal.

Ostrava: Mazoch 7, Dvořák 8, Tsmokalo 3, Vancl 10, Olsen 3, Pawlun 2, libero Motyčka – Srovnal 4, Pelikán 6, Resl 1. Trenér: Dariusz Luks.