„Nebyl to lehký závod. Vedro a obtížné kamenité úseky daly zabrat nám i technice. O defekty nebyla nouze, v jedné z etap udělal náš týmový kolega Vaidotas dokonce tři a to ho stálo velmi dobře rozjetý závod. Pak se mu přidala ještě nějaká viróza, a naše druhé auto, Tatra Jamal, dokončilo závod na 8. místě se dvěma šestnáctihodinovými penalizacemi,“ vrátil se k průběhu marocké rallye Tomáš Vrátný.

Po úvodním prologu vyhrál dvě z pěti soutěžních etap, za což mezi účastníky šampionátu získal nejvíc bodů, které ho vynesly na celkové druhé místo ve Světovém šampionátu FIA v rallye v kategorii kamionů. „Náš Ford šlapal, ale technické problémy se nevyhnuly ani jemu. Jsem rád, že jsme je mohli odhalit tady a ne až v lednu na Dakaru. Projeli jsme si také nově nastavené motory, z naladění mám radost,“ svěřil se Tomáš Vrátný.

Zápas 11. kola MSFL Baník Ostrava B - Znojmo 1:1, který se hrál 15. října na Bazalech.
Baník žádné drama nepřipustil, třemi góly si vystřelil tři body. Už jich má 29!

Marockou rallye v kategorii kamionů vyhrál Team De Rooy (Becx, van Ginkel, Kuijpers) před Stichting Rainbow Truck Teamem (Zuurmond, van Ballegooy, Kwakkel) a ostravským týmem Fesh Fesh (Vrátný, Boba, Martinec).

„Pořadí v rallye samotné i ve světovém šampionátu se měnilo ze dne na den. Strašně nešťastný moment bylo přeměření restriktoru na kamionu Martina Macíka s následnou diskvalifikací, van Kasteren v poslední etapě zlomil rám a nám pár kilometrů před cílem odešlo turbo. Takže jak na houpačce. Za takový výsledek jsme ale samozřejmě rádi,“ přiznal čerstvý vicemistr světa v rallye Tomáš Vrátný s tím, že nyní vrcholí přípravy na Rallye Dakar 2024. Přejímky vozidel a jejich naložení na trajekt proběhne začátkem prosince v Barceloně.