Vyhrála ji Ruska Olga Zabelinskaja v čase 14:07 min., která se drží mezi nejlepšími od úvodních metrů závodu. „Řekl bych, že teprve odpolední etapa mnohé napoví, ale rozhodovat se patrně znovu bude na posledních deseti kilometrech,“ tipuje ředitel závodu Petr Koláček.

Čtvrtá etapa je klasifikována jako zvlněná, s žádným vyšším stoupáním jako v páteční královské etapě. „V časovce se nám to nijak nepromíchalo, jen holky vrchařky mírně ztrácely na časovkářky specialistky, ale nebyly to žádné závratné ztráty,“ přibližoval Koláček, jehož zatím překvapuje vedoucí závodnice Emilia Fahlin ze Švédska. „Má to slušně rozjeté. Pokud se nestane nic mimořádného, asi budeme mít premiérovou vítězku ze Švédska,“ zasmál se.

Jinak je závod stále víceméně otevřený, což dokazovala i včerejší královská etapa. „Oproti předchozím letům dojely cyklistky do cíle dříve, protože silnice jsou opravené a v lepším stavu než bývaly. I tak do cíle dojížděly hromadné skupinky a příliš závodnic neodstoupilo,“ pochvaloval si Koláček.

Výsledky III. etapy, časovky: 1. O. Zabelinskaja (Rusko) 14:07 min., 2. M. Ritter (Rakousko) +00:19, 3. M. Novolodskaja (Rusko) +00:35, 4. M. Jaskulska (Polsko) +00:36, 5. O. Šekel (Ukrajina) +00:40, 6. E. Fahlin (Švédsko) +00:40.