„Máme velkou radost, že stejně jako v předešlých letech proběhlo vše bez jakýchkoli problémů. Znovu se nám podařilo přivést do Ostravy nejlepší české hráče a hráčky a k vidění byl velmi kvalitní florbal," řekl ředitel turnaje Lubomír Šimon.

V elitní mužské kategorii, do které se přihlásilo celkem 44 mužstev, se rozhodlo o vítězi stylově. Na straně jedné tým Přemožitelů, složený převážně z extraligových hráčů Vítkovic, úřadujících českých šampionů, a na straně druhé borci z pořádajícího FBC Ostrava.

V prestižním derby byli nakonec úspěšnější Přemožitelé po výhře 6:3, kteří si mezi sebe rozdělili prémii dvacet tisíc korun. Poražený finalista bral pět tisíc.

Výborné výkony podával ale také čtvrtý Dream team, výběr složený nejen z hráčů „věčně" stříbrného mužstva Pepino Ostrava z období okolo roku 2002, ale především hrdinů, kteří před deseti lety na MS ve Švýcarsku dosáhli historického úspěchu, když senzačně vybojovali stříbrné medaile. Jednalo se o partu kouče Zdeňka Skružného. Ten sázel mimo jiné na Aleše Zálesného, Martina Ostřanského, Radka Sikoru či Tomáše Trnavského.

Mezi ženami triumfovaly Vítkovice, které zdolaly mužstvo Floorballplayer team 6:1. Bronz bral druhý vítkovický výběr. Vítězky vyhrály 15 tisíc. Třetímu mužstvu byly vyplaceny tři tisíce.

Nejlepší trio z obou kategorií si navíc zajistilo startovné na příští ročník.

„Všichni účastníci si turnaj pochvalovali, což je pro nás dobrá zpráva do dalších let. Už teď se všichni těšíme na patnáctý ročník," prohlásil sportovní ředitel turnaje Radek Kučera, který na akci dlouhá léta dohlíží.