Nejlepším týmem v základní části soutěže byl Havířov, proto se v jeho hale 22. listopadu rozhodne o českých mistrech, druhý ve skupině i celkově skončil Bohumín.

„Nejvíc bodů pro družstvo získal Maďar Ferenc Gyurkovics, který za nás hostuje, ale odpovídající výkony dělali všichni členové," byl spokojen trenér ostravských vzpěračů Miroslav Kozel, který nemohl počítat s nejsilnější sestavou. „Bohužel se nám zranil Peter Janák, takže místo něj musel jako pojistka startovat Martin Dopirák z týmu juniorů," prozradil kouč.

Největší výkonnostní posun zaznamenal ve druhém kole u Jakuba Kubíka. „O dost kilo zlepšil své osobní rekordy v nadhozu, trhu i dvojboji," pochválil kouč mladého reprezentanta.

České vzpěračky si rozdělí medaile už dnes na Velké ceně Ostravy, která je závěrečným 3. kolem I. ligy žen. Pořádajícímu družstvu zatím patří druhá příčka. „Na ní asi skončíme i celkově, museli bychom pokazit skoro všechno, abychom o stříbro přišli," konstatoval Kozel s tím, že šance na titul je už minimální.

„V obou kolech nás porazil Nový Hrozenkov, se kterým teď prohráváme na velké body. Poslední kolo chceme doma vyhrát, ale na celkové vítězství to stačit nebude, musel by se mezi nás vklínit jiný tým," vysvětlil trenér ostravských vzpěraček. Velká cena začne v Čapkově sokolovně dnes v 11 hodin.

Na stejném místě se 8. listopadu odehraje i 3. kolo I. ligy juniorů. Cílem družstva Ostravy bude udržet první místo ve své skupině i v celé soutěži, které by mu při obhajobě loňského zlata zajistilo pořádání šestičlenného finále.