Čtyřiadvacetiletý Warholm je jediným atletem se dvěma časy pod 47 sekund. Pro cestu do Ostravy se rozhodl na poslední chvíli.

Ve Stockholmu 23. srpna překonal časem 46,87 vlastní evropský rekord a přiblížil se na devět setin světovému rekordu Kevina Younga, který trvá od olympijských her 1992 v Barceloně.

Krasobruslení v Ostravar Aréně, 29. srpna 2020 v Ostravě. Natálie Taschlerová a Filip Taschler.
Setkání nejlepších. Česká krasobruslařská elita se sešla v Ostravě

"Chci poděkovat organizátorům, protože trpělivě čekali, než se v mém týmu rozhodneme. Hygienická opatření v souvislosti s pandemií bereme velmi vážně, a tak jsme potřebovali dostatečné záruky. A ostravští organizátoři nám je poskytli," uvedl v tiskové zprávě Warholm.

V roce 2018 se zúčastnil v Ostravě Kontinentálního poháru. "Na stadionu už jsem běžel, ale na mítinku budu mít premiéru. Už se těším i na všechny diváky, kteří budou na stadionu," dodal.

Warholm je nejzářivější hvězdou, kterou pořadatelé pro odložený mítink zlaté kategorie Kontinentální tour získali.

Nejrychlejší žena Eliška Vondráčková.
Extrémní závod v Beskydech: Taková byla “covidová” verze B7

V úterý by měli být k vidění mimo jiné i olympijský šampion ve vrhu koulí Ryan Crouser, diskařský šampion Daniel Stahl, dvojnásobný olympijský vítěz v trojskoku Christian Taylor nebo běžkyně Sifan Hassanová, Laura Muirová a Dafne Schippersová. Z domácích atletů se do Ostravy chystají například oštěpařky Barbora Špotáková a Nikola Ogrodníková i překážkářka Zuzana Hejnová.

Připomeňte si atmosféru loňského ročníku Zlaté tretry v naší fotogalerii: