Tribuny na zimním stadionu v Nové Pace byly zaplněné do posledního místa. Fanoušci si nechtěli nechat ujít výkony nejlepších mladých krasobruslařů. První na řadě byla kategorie mladších chlapců, kde se mimo jiné představil Jan Vršek.

V Hradci Králové byla v neděli slavnostně zahájena 20. Zimní olympiáda dětí a mládeže. Moravskoslezskou výpravu přivedl na stadion bývalý frenštátský skokan na lyžích Jakub Janda, oheň zapálila snowboardcrosařka Eva Samková.
Začala Zimní olympiáda dětí a mládeže, sportovce MS kraje uvedl skokan Janda

Krasobruslař z Ostravy nastoupil na led jako úplně poslední. Svým skvělým výkonem nakonec přeskákal všechny soupeře a mohl se radovat z vítězství. Mladý talent začal s krasobruslením už ve třech letech. 

„Babička s mamkou mě přivedly k tomuto sportu a začalo mě to hodně bavit. Nejradši mám skoky a učení nových věcí,“ prozradil Vršek po triumfu na ODM. A jaké jsou jeho cíle do dalších let? „Chtěl bych začít skákat trojité skoky a zúčastnit se Grand Prix,“ prozradil úřadující český vicemistr v kategorii mladších žáků.

Mistrovství ČR žactva v krasosbruslení v Mariánských Lázních. Na snímku vítězka Veronika Tauberová z BK Ostrava.
Podívejte se: mistři na ostravském ledě. Je mezi nimi nový Verner a Březina?

Pro Vojtěcha Warische nebyla Olympiáda dětí a mládeže žádnou neznámou, vyhrál ji už v roce 2020. V Nové Pace předvedl výborný krátký program, na který navázal volnou jízdou. Svou soutěž vyhrál s obrovským náskokem.

„Jsem moc nadšený, že jsem na ODM podruhé a že jsem vyhrál proti dobrým klukům, které znám,“ radoval se Warisch, kterého přivedla ke krasobruslení sestra, když mu byli čtyři roky. „Věnovala se tomu a snažil jsem se bruslit podle ní,“ prozradil dvojnásobný šampion ODM.

DVAKRÁT ZLATÝ. Krasobruslař Vojtěch Warisch letos vyhrál českou Olympiádu dětí a mládeže i mistrovství republiky.Foto: P. DVAKRÁT ZLATÝ. Krasobruslař Vojtěch Warisch letos vyhrál českou Olympiádu dětí a mládeže i mistrovství republiky.Foto: P. WarischováW
Krasobruslař Warisch rád skáče. Baví ho dvojitý axel

Jeho vzorem je Američan Nathan Chen, olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa. „Snažím se být stejně dobrý jako on, jelikož patří mezi ty nejlepší, a také se na něj dívám, protože jezdí dobře,“ prozradil Jan Warisch, který na loňském mistrovství ČR v Mariánských Lázních vyhrál kategorii žáků.