Domácí tým nastoupil ve stejné sestavě, ve které předtím zdolal Mladou Boleslav. A stejně jako proti Středočechům Dynamo využilo svou první přesilovku. V situaci před brankářem Bartošákem se nejlépe zorientoval Ján Sýkora, jenž v nepřehledné situaci protlačil puk do sítě. Gól musel potvrdit i videorozhodčí.

Během první třetiny ovšem Vítkovičtí stav otočili. Střele Baranky ještě pomohla teč, potom hosté využili početní výhodu zásluhou Lva.

„Dostali jsme se šťastně do vedení, ale potom jsme polevili. Nehráli jsme důsledně směrem dozadu, ani v šancích nebyl ten potřebný důraz,“ uvedl Pavel Marek, asistent trenéra.

Necelé dvě minuty před koncem třetiny navíc přišel první výpadek světel. Do kabin se šlo předčasně. Jenže když se oba týmy vrátily ke hře, selhalo osvětlení znovu. Další nucená pauza.

Potom vyrovnal Matěj Beran, na další gól Vítkovic odpověděl Jan Ščotka, který střelou od modré čáry využil přesilovku. Svou druhou početní výhodu ovšem využili i hosté, byl z toho vítězný gól Ondřeje Romana.

VELKÁ BITVA. V úterý dokázaly Vítkovice vyhrát v Třinci 4:3. Jak dopadne dnešní odveta v Ostravě?
Před derby: Čekám super zápas, řekl Výtisk. Bude to jako play-off, dodal Doudera

I druhá třetina se po dalším výpadku musela dohrávat až společně s tou třetí. Pardubičtí měli v posledním dějství řadu šancí na vyrovnání, k tomu čtyři přesilové hry, ale Patrik Bartošák již neinkasoval. „V závěru jsme si vytvořili tlak v přesilovkách, ale zase jsme to řešili zbytečně složitě. Z mého pohledu jsme body promarnili.“ dodal Marek.

„Podařilo se nám reagovat na první branku Pardubic, pak jsme se dostali k tomu, co jsme si naplánovali. Jen mě trochu mrzí, že jsme tam neodskočili, šancí tam bylo více. Ve třetí třetině to bylo odbojované, ubránili jsme přesilovky.V koncovce zápasu jsme měli i štěstí. Jsme rádi, že z tohoto tříhodinového maratonu máme body,“ řekl Jakub Petr, trenér Vítkovic.

PARDUBICE – VÍTKOVICE 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)
Fakta – branky: 6. J. Sýkora (Rolinek), 26. Beran (Čáslava, Starý), 30. Ščotka (Tomášek, Treille) – 11. Baranka (Tybor, O. Roman), 17. Lev (O. Roman, Baranka), 27. Hudeček (Výtisk), 34. O. Roman (Lev, Tybor). Rozhodčí: Šír, Lacina – Gebauer, Hanzlík. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. Diváci: 7024.

HC Dynamo Pardubice: Klouček – Cardwell, Wishart, Ščotka, Čáslava, Holland, Trončinský – J. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – Beran, Poulíček, Starý – Vondráček, Bojko, Dušek – M. Kaut. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.
HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Hrbas, Baranka, Puzič, Klok, Trška, Výtisk – Tybor, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Lev, Olesz – Š. Stránský, Kolouch, Szturc – Tomi, Hudeček, Kurovský – T. Jáchym. Trenéři: J. Petr a Trnka.