Předchozí
1 z 6
Další

POPRVÉ BEZ KOZMY

Z dosavadních 49 turnajů byl Oktagon v Ostravě pětkrát. Poprvé v březnu 2018 v porubské RT Torax Aréně, posléze v o poznání větší Ostravar Aréně. Co měly všechny akce společného? Vždy byl hlavním tahákem David Kozma. A nebýt covidu-19, počítali bychom o minimálně dva turnaje víc. Jenže časy se mění. Kozma si po prohře v semifinále pyramidy Gamechanger dává delší pauzu. Karvinský rodák, přezdívající si „Růžový panter“, tak bude ve třetím největším městě republiky poprvé chybět.

DVĚ TITULOVÉ BITVY

Dva vrcholy bude mít sobotní večer v Ostravar Aréně. Hlavním zápasem bude bitva o krále pérové váhy. O pás se střetnou Belgičan Losene Keita s Gruzíncem Niko Samsonidsem. Keita se vrací po zranění, které utrpěl v červenci na pražské Štvanici. Stále touží po tom, aby byl dvojnásobným šampionem, navíc v Ostravě už letos zápasil, když porazil Jakuba Tichotu. O Samsonidzem se mluví jako o největším talentu v celém Německu. Držitel černého pásku v BJJ má devět ukončení, z toho osm v 1. kole. Ještě před tímto soubojem se proti sobě v odvetě postaví Rony Paradeiser a veterán Ivan Buchinger o pás v lehké váze. První bitvu v lednu 2021 ovládl zkušenější z této dvojice, zápas tehdy trval jen dvě minuty a devatenáct vteřin. Paradeiser má za sebou ale sérii čtyř výher, Buchinger v létě na Štvanici ukončil Jakuba Dohnala a chce zpět na trůn.

OSTRAVSKÁ STOPA

Jako obvykle nechybí ani obsazení zápasníky pocházejících z regionu. I bez Kozmy. Hned druhým zápasem večera bude atraktivní souboj Ondřeje Rašky s Michalem Kotalíkem. V civilním povolání veterinář neprožil na jaře v Liberci dobrý návrat, teď to chce doma napravit. Sedmadvacetiletý Matěj Kuzník poměří síly s íránským „Řezníkem“ Ebrahimem Hosseinpourem, který přejel třeba Marka Bartla a z pěti svých K.O. rozdal čtyři už v 1. kole. Nelze zapomenout ani na srdcaře, vojáka z povolání, Jana Širokého a jeho soka Hafeni Nafuku. O něm se mluví jako o největším talentu celého Oktagonu.

LÍSTKY STÁLE V PRODEJI

Osm tisíc lístků. Takový počet již prodaných míst oznámil před pár dny ve svém vysílání MMA letem světem na youtube promotér Oktagonu Ondřej Novotný. Do Ostravar Arény se na MMA vejde zhruba 12 tisíc lidí, je tak jasné, že míst je stále dost. Ať už na nejlevnější pozice (490 korun), nebo i na atraktivnější místa s dobrým výhledem.

PÁTEČNÍ OKTAGON TIME

Nedočkavci nemusí čekat až na sobotní turnaj. Atraktivní program se bude servírovat už v pátek odpoledne (16.30 hodin) v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovic. Velkolepá tisková konference Oktagon Time, kde organizace představí všechny plány a novinky pro příští rok. Přítomny budou hvězdy Oktagonu jako Patrik Kincl, Karlos Vémola, Attila Végh, Samuel „Pirát“ Krištofič, Vlasto Čepo, Jonas Mågård, Jack Cartwright, Losene Keita a spousta dalších, kteří budou odpovídat na dotazy novinářů i diváků. „Má to ambici být to zábavnou tiskovou konferencí,“ narážel při vysílání MMA letem světem promotér Ondřej Novotný na možnou přestřelku názorů mezi jednotlivými aktéry. Dojde na oznámení očekávané odvety mezi Vémolou a Véghem v pražském Edenu? Uvidíme. Vstupné do Gongu je 50 korun, vše poputuje na dobročinné účely.

CELÝ PROGRAM OKTAGON 50

Hlavní karta:
Losene Keita vs. Niko Samsonidse (pérová váha, o titul)
Rony Paradaiser vs. Ivan Buchinger (lehká váha, o titul)
Vlado Lengál vs. Samuel Bark (pérová váha)
Matěj Peňáz vs. Ole Magnor (střední váha)
Rafael Xavier vs. Dan Vinni (lehká váha)
Jan Široký vs. Hafeni Nafuka (lehká váha)
Předzápasy:
Matěj Kuzník vs. Ebrahim Hosseinpour (lehká váha)
Máté Kertész vs. Ammari Diedrick (weltrová váha)
Ondřej Raška vs. Michal Kotalík (domluvená váha do 89 kg)
Michal Konrád vs. Marco Novák (pérová váha)