Ve velmi dobrém světle se ukázala především Anna Lošáková. Na prestižním celorepublikovém turnaji Českého poháru v Chomutově v kategorii mladších žaček nad 57 kg předvedla, o jak zkušenou bojovnici jde. V tabulce této váhové skupiny si po suverénním výkonu poradila nejprve s Dominikou Petrákovou z Rumburku, potom bodovala na ippon bočním chvatem harai goši s Anežkou Fišerovou také z Rumburku a předposlední soupeřku táborskou Elišku Albertovou udržela na zemi.

Jediná Barbora Ondroušková z Hranic, která byla do té doby rovněž bez porážky, mohla závišickou naději připravit o celkové prvenství. Leč, nestalo se. Lošáková si nepřipustila žádné problémy. Ondrouškovou hodila už za minutu chvatem tao toši na ippon a zpod Krušných hor si po zásluze přivezla zlatou medaili.

Jen o kousek hůře si vedl Radek Rýpar mezi dorostenci ve váze do 50 kg. Závišický judista se ukázal na tatami po měsíční pauze zaviněné zraněním kotníku, ale jeho výkon neztratil nic na původní kvalitě. Sebejistým způsobem se probil až do semifinále, kde zdolal i horkého favorita kategorie Radomíra Musila. Ve finále už mu ale byl nad síly litoměřický bijec Jan Svoboda.

Poslední ze závišické výpravy v Chomutově byl starší žák Filip Hanzelka. V pavouku hned na začátku narazil na favority turnaje a jak benešovský Novák, tak Mravec z Brna mu přes jeho bojovný výkon vystavili do dalších bojů stopku.

Závišický pohár zůstal doma

V neděli 14. června pořádal oddíl závišického juda na domácí půdě turnaj benjamínků a malých mini benjamínků pod názvem Závišický pohár.

Více než šedesát začínajících judistů z našeho kraje, ale i například z Olomouce, z Hranic nebo z Prostějova se utkalo nejen o medaile, ale taky o poháry pro tři nejúspěšnější družstva.

Cenný zlatý kov pro závišické barvy vybojovali v benjamíncích Jan Štihel a Max Bartoň, v kategorii mini pak Ema Olajošová, Jan Michálek a Jan Socha. Stříbrnou medailí se pak ozdobili Adam Socha, Markéta Čapková, Matyáš Peroutík, Leon Socha a Tomáš Horá.

Mezi staršími a Jakub Štihel, Daniel Jahn, Daniel Socha a Markéta Suchánková v mini benjamíncích. Na třetí příčku stupňů vítězů si pro medaili bronzového lesku přišli benjamínci David Musil, Tobiáš Bartoň, Daniela Suchánková a Jiří Šeděnka, za mini potom Marek Čapka. Všichni tito mladí borci měli nakonec zásluhu na tom, že jejich tým obsadil první místo v soutěži družstev a Závišický pohár tak zůstal na domácí půdě.