Ve středu jí nevyšla Zlatá tretra, měla jediný platný pokus a výkon 604 centimetrů nestačil na lepší než poslední deváté místo. Na podstatně lepší výkon pomýšlí při víkendovém mistrovství republiky, které se koná v Třinci. „Denisa už na Zlaté tretře skákala daleko, ale bohužel tam byly malé přešlapy. Klidně mohla i vyhrát,“ nedělal trenér Aleš Duda tragédii z nevydařeného vystoupení před domácím publikem.

„Výkon na Tretře na mě zapůsobil dost hrozně, nevím, proč mi to doma nejde,“ pokrčila rameny Ščerbová. „Denisa ještě ve dvaceti letech není připravena na tři velké závody v jednom týdnu,“ připustil Duda. „Je to fyzicky docela náročné. Už se těším, až si pak odpočinu. Uteču pryč ze stadionu a půjdu někam do lesa,“ usmála se Ščerbová.

Dvacetiletá vítkovická atletka má před sebou dva vrcholy sezony. V červenci ji v maďarském Debrecenu čeká evropský šampionát do třiadvaceti let a ve druhém prázdninovém měsíci pak světový šampionát v Ósace v Japonsku. Na první akci bude patřit k favoritkám na vítězství v dálce. „Už mám zlato z juniorského mistrovství světa i Evropy, takže bych svou sbírku ráda rozšířila,“ usmála se. „Největší soupeřkou bude asi Ruska Sokolovová, která letos byla pátá na seniorském šampionátu v Birminghamu. Může to uletět i dalším holkám. Bude to těžké, ale snad už jsem velká závodnice a mám nějaké zkušenosti,“ pokračovala vítkovická atletka, která si letos z halového ME v Birminghamu nečekaně přivezla bronzovou medaili za výkon 664 cm.

Naposledy na sebe výrazně upozornila před měsícem v Götzisu, kde si výkonem 6017 bodů vytvořila osobní rekord. Přesto se atletka s piercingem pod spodním rtem stále více cítí být dálkařkou než vícebojařkou. „Dálka je určitě prioritou,“ říká jasně za souhlasného pokyvování trenéra Aleše Dudy. Nechce už opakovat to, co vloni na ME v Göteborgu. „Při víceboji jsem se zranila a pak jsem nemohla startovat v dálce,“ vzpomíná.

Jaké disciplíny bude absolvovat v Japonsku? „Rozhodneme se až podle aktuálního zdravotního stavu a momentální formy,“ říká trenér Aleš Duda. Po víkendovém mistrovství republiky Denisa Ščerbová odcestuje na soustředění do maďarské Taty, kde bude ladit formu na ME třiadvacetiletých. Po jeho skončení bude následovat příprava na seniorský světový šampionát v Japonsku.