Radost před koncem školního roku si udělaly děti z prvního stupně Základní školy Porubská 832 s rozšířenou výukou tělesné výchovy, když obsadily první místo v celostátních atletických závodech pro děti druhých až pátých tříd s názvem Kinderiáda. Z Prahy si sportovně nadaní školáci v minulých dnech přivezli za vítězství šek na částku sto padesát tisíc korun.

„Peníze, které děti vyhrály, jsou určeny na rekonstrukci a modernizaci sportoviště ve škole. Musíme ještě rozhodnout o jejich co nejlepším využití,“ uvedl ředitel Základní školy Porubská Michal Pernecký.

Mezi uspěšné žáky patří Patricie Gamonová ze 3. A třídy. „Hodila jsem v Praze medicinbalem 6,7 metru,“ pochlubila se. Děti měly velký zážitek v rámci závodů také z toho, že jely poprvé do hlavního města vlakem Pendolino. Shodly se také na tom, že nejraději jedí smažený sýr a hranolky a za vítězství dostaly mimo jiné spoustu čokolády. Ve svém volném čase se věnují různým sportům, hraní na hudební nástroje a těší se na prázdniny, které budou trávit na táborech, chalupách a sjížděním řek.