Před zápasem měli ostravští Arrows ze svého soupeře mírný respekt. MZLU začalo extraligu výborně, v prvních dvou kolech porazilo silnou brněnskou Techniku a pražskou Krč. Do Ostravy tak Brňané přijeli s úctyhodnou bilancí čtyř výher a žádné porážky. Naproti tomu Arrows na začátku extraligy zaváhali se slabšími soupeři. MZLU tak bylo v sobotu mírným favoritem.

V prvním utkání to dlouho vypadalo, že svou roli potvrdí, hosté až do závěrečné směny vedli 2:0. Pak však přišla hrubice nejzkušenějšího hráče MZLU, Tomáše Ovesného, a neuvěřitelný odpal mladého Zděbla, a bylo vyrovnáno. V desáté směně pak už měli jasně navrch domácí. „V tom prvním zápase jsme měli velké štěstí,“ přiznal trenér Arrows Anthony Bennett. „To ale k baseballu patří. Předtím jsme měli třeba plné mety na nula outů a neudělali jsme z toho ani bod. Tak se nám to v poslední směně vrátilo,“ dodal americký kouč.

To druhý zápas už byl jednoznačnou záležitostí Ostravanů. Hned v první směně se díky Citoveckého homerunu ujali dvoubodového vedení, které neustále navyšovali. Utkání tak skončilo předčasně rozdílem. „Sedl nám jejich nadhazovač Radek Procházka. Mně osobně se na něj dlouhodobě daří a i ostatní kluci se teď proti němu přidali,“ tvrdí Martin Citovecký, který si svou pálkařskou formu přenesl z pátečního tréninku. „Tam se mi neuvěřitelně dařilo. Sedmkrát jsem poslal balon za plot. Ani nepamatuji, kdy naposled a jestli vůbec se mi tohle někdy povedlo. Většinou jsem rád, když dám na tréninku jeden homerun,“ usmíval se dvaadvacetiletý baseballista.

Arrows se tak díky dvěma výhrám dotáhli na svého sobotního soupeře a společně okupují dělenou druhou příčku v extralize. „Samozřejmě mě těší, že jsme porazili tým, kterému se doteď tolik dařilo. Větší radost ale mám z toho, že se víkend od víkendu zlepšujeme. První týden jsme nehráli nic moc. Minule na Tegole to už bylo o mnoho lepší. A teď znovu velká změna k lepšímu. Jdeme nahoru, a to je moc a moc pozitivní,“ raduje se trenér Bennett. Stoupající formu mohou Ostravané potvrdit už o nadcházejícím víkendu, kdy zajíždějí do Brna na souboj s tamní Technikou.

Arrows Ostrava – MZLU Brno 3:2 a 12:2.