Baseballisté z Latinské Ameriky patří ke špičkám svého oboru. Arrows se o tom loni mohli přesvědčit na Poháru CEB, kde za chorvatský Záhřeb startoval famózní Venezuelan. Teď na Ostravany čeká panamský mladík, Rolando Altamirano. „Jsem docela zvědavý, jak na tom bude. Kluci ho viděli na utkání hvězd a říkali, že nevypadal zle. Ukáže se ale, až co předvede na hřišti. My se ho určitě nebojíme,“ tvrdí jeden z nejzkušenějších hráčů Arrows Petr Kubovčík.

Kapitán ostravského celku Jakub Malík se přidává. „Myslím, že Technika nás nemá moc čím překvapit. Jedeme si pro dvě výhry,“ burcuje tým dvaadvacetiletý baseballista. Brněnská Technika byla dlouhou dobu korunním princem českého baseballu. Za městskými rivaly, Draky, pravidelně sbírala stříbrné příčky. Poslední dva roky její roli převzali Arrows. „Ani z jedné strany to ale kvůli tomu není nijak prestižní duel. Já osobně mám ale zápasy s Technikou hodně rád. Mají útulné, malé hřiště, na kterém se tak pálí hodně homerunů. Mám navíc mezi kluky z Techniky hodně kamarádů. Vždycky jsem tam hrál rád a docela se mi na ně dařilo,“ těší se Kubovčík.

Výkony Arrows jdou pomalu ale jistě nahoru. Nejprve zaváhali s papírově slabšími týmy, olomouckými Skokany a pražskou Tegolou, minulý víkend si ale dvakrát poradili s do té doby neporaženým MZLU Brno. „Jdeme nahoru, a to mě strašně moc těší. Zápas od zápasu se zlepšujeme. Nehledíme na soupeře. Je nám jedno, jestli hrajeme s Technikou, nebo s Olomoucí. Soustředíme se jen sami na sebe. Jestli i nadále půjdou naše výkony nahoru, neměli bychom z Brna odjíždět s prázdnou,“ tvrdí kouč ostravského celku Anthony Bennett. „Trenér nás po posledním zápase chválil. My ale zůstáváme na zemi. Vysněný cíl, tedy zlato z extraligy, je ještě hodně daleko. Máme ještě hodně na čem pracovat,“ zůstává na zemi Martin Citovecký, který se proti MZLU prosadil nádherným homerunem. Jestli mu pálkařská forma vydržela, se uvidí už dnes od 13 hodin, kdy v Brně na Kraví hoře čeká na Arrows Technika.