S velkým sebevědomím se chystají baseballisté Arrows Ostrava na první vrchol sezony, Pohár vítězů pohárů. Do Holandska si jedou pro postup ze skupiny. Ostravanům pomohl velmi výhodný los, kdy se v základní skupině kromě domácího celku utkají s týmy ze Slovenska a Litvy. Naproti tomu ve druhé skupině změří síly druhý holandský celek Door Neptunus a zástupci silných baseballových zemí ze Španělska,FrancieaNěmecka.

„Los nám opravdu přál. I proto by bylo hříchem této situace nevyužít a nepostoupit ze skupiny. S kluky jsme si po víkendovém zápase s brněnskými Draky sedli a tento cíl jsme si jasně stanovili. V semifinále už je možné všechno,“ přemýšlí jeden z nejzkušenějších hráčů Arrows Petr Kubovčík. „Máme sice mladý, ale zase o rok zkušenější mančaft. K tomu tři zahraniční posily a nového výborného kouče. Jedeme si pro postup, nic jiného nebereme,“ souhlasí prezident klubu Radim Kepák.

Kromě favorita skupiny, domácího Hoofdorpu, bude stát Ostravanům v cestě Apollo Bratislava a Kaunas Lituanica. Jde o soupeře ze zemí, které nehrají elitní skupinu mistrovství Evropy. Arrows tak budou v těchto utkáních jasnými favority. „Slováky známe, utkali jsme se s nimi v přípravě a vcelku bez větších problémů jsme je porazili. Pokud na pohár vyloženě neposílí, nemají nás čím překvapit. I Litevci by pro nás neměli být větší překážkou. Já osobně bych dopředu nevzdával ani zápas s domácím Hoofdorpem. Holanďané sice v Evropě jasně kralují, mohou nás ale podcenit. My naopak nemáme co ztratit,“ spekuluje Kubovčík o možném dění ve skupině.

Zatímco ze sportovního hlediska je účast v pohárové Evropě velké plus, otázka je, jak se podepíše na ekonomické situaci v klubu. Už loňský start ve španělské Barceloně byl pro klub velká zátěž. „Je to docela drahá záležitost. Španělsko loni i Holandsko letos nás vyjdou zhruba na 300 tisíc korun. Což je pro nás jako pro amatérský klub docela zátěž. Nějak si s tím ale poradíme. Dokázali jsme aspoň trochu zpeněžit dvě druhá místa v řadě. Dostaneme více peněz od sponzorů a nezanedbatelnou částkou nám pomohlo i město. Dá se říct, že evropský pohár nás finančně neohrozí,“ podotkl Kepák.

Extraligová generálka na pohár se Ostravanům příliš nepovedla. V pátek v dohrávaném zápase s brněnskými Draky podlehli svému soupeři jasně 0:5. „Selhali jsme na pálce. Měli jsme pouhé dva odpaly za celý zápas, a s tím nemůžeme proti tak silnému soupeři uspět. Druhý den jsme hráli pohár v Bučovicích, a tam jsme si zase pro změnu s chutí zapálili, když jsme vyhráli rozdílem. Doufám, že v Holandsku se naše výkony spíše přiblíží těm pohárovým,“ přeje si Kubovčík.

Pohár vítězů pohárů 2007

Skupina A:

Arrows Ostrava, Konica Minolta Pioniers (Niz.), Apollo Bratislava (Slov.), Kaunas Lituanica (Lit.).

Skupina B:

Sant Boi (Šp.), Barracudas Montpellier (Fr.), Door Neptunus (Niz.), Regensburg Legionäre (Něm.).