Ostravští baseballisté mají Skokanům co vracet. Olomouc patří mezi slabší týmy extraligy, Arrows s nimi však v extralize letos už dvakrát prohráli. Právě tyto překvapivé ztráty je nyní řadí mimo elitní čtyřku, která po základní části postoupí do play off. Ve čtvrtečním zápase poháru však Ostravané nepřipustili jakékoli překvapení. Hned v úvodní směně nadělili soupeři čtyři body a bylo prakticky po zápase.

„Vzhledem k tomu, že příští rok se po reorganizaci budou hrát jen dva evropské poháry, soustředíme se hodně na postup v Českém poháru. Je to jedinečná šance, jak se dostat do Evropy. Neponechali jsme nic náhodě a postavili jsme našeho nejlepšího nadhazovače Borise Bokaje. Ten pak byl společně s Citoveckým strůjcem úspěchu,“ jmenoval nejlepší hráče utkání trenér nadhazovačů Arrows David Fiala.

Zatímco Bokaj držel soupeře na pálce a za celý zápas mu povolil jediný bod, Citovecký se hned v úvodní směně blýskl krásným, tříbodovým homerunem a z dalších čtyř startů na pálce se třikrát dostal na první metu. „Takovou úspěšnost jsem měl naposledy snad v juniorech. Když ale člověk prvním startem na pálce vystřihne homerun, hned se hraje mnohem lépe,“ usmíval se dvaadvacetiletý baseballista.

Pohárový zápas zvládli Arrows i bez reprezentantů Malíka s Navrátilem a zkušeného Petra Kubovčíka. Jejich absence nebyla vůbec znát. „Náš nejlepší pálkař, Kuba Malík, je zraněný. Navrátil s Kubovčíkem pak dostali volno. V neděli, kdy hrajeme proti pražské Tegole však budou všichni tři připraveni. Mám velkou radost z toho, že jsme tak důležitý zápas perfektně zvládli i bez nich,“ pochvaloval si Fiala. Naopak poprvé se domácímu publiku představil při hře kouč Anthony Bennett. A byla to premiéra jako hrom. Bennett se při svém jediném startu na pálce opřel hned do prvního nadhozu, který poslal až hluboko do zadního pole.

„Tony je v první řadě stále trenér. Pokud ale bude třeba, je schopen nastoupit. Dlouho nám trvalo, než jsme mu vyřídili mezinárodní licenci. Trochu problém v jeho nasazování je v tom, že do zápasu můžeme nasadit jen dva cizince mimo Evropskou unii. A my máme s Tonym na soupisce už tři takové hráče,“ tvrdí Fiala.

Kromě Bennetta nastupují za Arrows Američan Truesdale a Kanaďan Griffin. Po čtvrtečním poháru mají Ostravané jen tři dny na odpočinek. Už v neděli se utkají s předposledním celkem extraligy, pražskou Tegolou. Právě se slabšími týmy letos Arrows překvapivě ztrácejí a díky tomu jsou v současné době až na páté příčce tabulky. Další zaváhání si nesmí dovolit.

„Jedeme na dvě vítězství. Potřebujeme se dostat mezi horní čtyřku. V těch zápasech, které jsme s podobnými soupeři prohráli se od nás hodně odvrátilo štěstí. Kluci na nadhozu neměli svůj den, a to se pak hraje špatně. Doufejme, že tentokrát všechno proběhne v pohodě,“ přeje si Citovecký. Na nadhozu však bude chybět jednička týmu Bokaj, který se nedá dohromady ze čtvrtečního pohárového zápasu. „Musíme si poradit i bez něj. Máme další čtyři výborné nadhazovače,“ burcuje tým Fiala. Zápasy s Tegolou se odehrají mimořádně v neděli, v porubském areálu začínají od 13.00 hodin.

Čtvrtfinále Českého poháru: Arrows Ostrava – Skokani Olomouc 11:1 po 8. směně