Arrows se pomalu dostávají do formy. Stejně jako loni i letos měli mizerný vstup do soutěže. A podobně jako v minulé sezoně se postupně dostávají do vynikající formy. Ve čtvrtek si Arrows ve čtvrtfinále poháru lehce poradili s olomouckými Skokany, v neděli nedali pražské Tegole žádnou šanci na úspěch. V prvním utkání dokonce soupeře deklasovali po sedmi směnách v poměru 12:0.

„V tom utkání bych vyzdvihl dva hráče. Mike Griffin se blýskl homerunem a celkem stáhl čtyři body. Klíčovou osobností byl i nadhazovač Řeháček, který se po slabším vstupu do sezony postupně dostává zase nahoru,“ pochválil dva své svěřence trenér Ostravanů Anthony Bennett.

Řeháček opravdu zaházel fantasticky. Sám prostřednictvím strike-outů vyprovodil ze hry deset protihráčů. Největším hrdinou byl ale nakonec kouč Bennett, který stejně jako ve čtvrtek nastoupil jednou na pálku a znovu z toho byl dvoumetový odpal. Osmatřicetiletý světoběžník opět ukázal svou extratřídu.

„Když tady Tony v dresu brněnských Draků před léty působil, patřil k nejlepším pálkařům extraligy. Je vidět, že na svém umění vůbec nic neztratil. Předvedl se ve výborném světle,“ řekl vnější polař Aleš Navrátil. „Na hřišti chci klukům ukázat, že to, o čem mluvím, není jen nastudovaná teorie, ale že umím i baseball hrát,“ vrací se Bennett ke svému působení.

Jedinou skvrnou na kráse je tak dlouhodobější zranění nejlepšího pálkaře a kapitána týmu Jakuba Malíka. Ten sice v neděli nastoupil, natažený sval jej ale hodně omezoval. Vzhledem k tomu, že nemůže stoprocentně sprintovat, byl ve dvou případech, kdy by patrně stihl doběhnout na první metu vyautován. „Před třemi lety jsem si natáhl zadní lýtkový sval, a to zranění se mi občas vrací. Teď se mi obnovilo na Pražském baseballovém týdnu, kde jsem nastupoval v reprezentačním dresu. Podle mých zkušeností to bude trvat tři až čtyři týdny, než budu úplně v pohodě. Pokud to ale jen trochu půjde, chci hrát,“ tvrdí Malík odhodlaně. Až poslední start se kapitánovi domácího celku stoprocentně vydařil. Míček od jeho pálky šel až za hrazení. „Když už to nešlo jinak, vyřešil jsem to homerunem,“ směje se Malík.

Příští víkend hrají Ostravané na hřišti prozatím druhého celku extraligy, na MZLU Brno. Pokud vážně chtějí pomýšlet o play off, neměli by se vracet s dvěma prohrami.

Arrows Ostrava – Tegola Praha 12:0 a 11:5.