V Ostravě ale jeho hráči vyhořeli a museli protrpět potupnou porážku. Nymburk prospal začátek, domácí jej svou hrou dokonale zaskočili, hosté se z úvodních jedenácti střeleckých pokusů z pole trefili pouze dvakrát. Ve druhé čtvrtině je držel nad vodou deseti body Washington, který měl přesnou mušku ještě na začátku druhé půle. Ale Nymburk se dostal pouze do tříbodového vedení, ovšem úsek mezi 24. a 29. minutou jeho hráči prohráli 2:15 a začalo se rodit překvapení.

Ostravané nakonec neměli daleko ke dvouciferné výhře, závěr střetnutí však už mohli vypustit a vychutnávat si ovace, které jim ve stoje připravilo nadšené publikum. Kromě parádních výkonů obvyklých opor utkání vyšlo Odřeji Šikovi, který byl na palubovce necelých čtrnáct minut, vstřelil devět bodů a připsal si tři asistence. Hosté jako by nemohli strávit nový systém soutěže, v němž lépe umístěné celky začínají hrát na palubovce soupeře, a tím jako by ztratily vybojovanou výhodu. Nic to však nemění na heroickém výkonu Nové huti, který si zaslouží obdiv.

Na favority to Ostrava umí, o to více může mrzet osmá příčka po základní části. Svěřenci trenéra Františka Róna měli skončit v tabulce rozhodně výše. Dnes do Nymburka určitě nepojedou na výlet, i když v dosavadních měřeních sil si vždy odváželi vysoké porážky. „Něco bychom měli změnit, možná pojedeme jinou cestou, aby hráči neviděli ceduli s nápisem Nymburk,“ žertoval dobře naladěný kouč Ostravy.

Novohuťáci mají obrovskou výhodu v tom, že v této sérii si už své uhráli. A mohou se pokusit překvapit i podruhé.