Novohuťáci převálcovali basketbalisty z Ústí nad Labem

OSTRAVA - Jen deset minut byli Severočeši, kteří do Ostravy přijeli se třemi dorostenci, domácímu týmu rovnocenným soupeřem. Úvodní čtvrtinu prohráli ještě přijatelným rozdílem šesti bodů, od té chvíle ale přestali na přesnější domácí hru dirigovanou Mitchellem stačit.

25.4.2007

Hráč Nové huti Prášil v akciFoto: DENÍK/Archiv

Do poločasu náskok Ostravy narostl na 17 bodů a ani po změně stran soupeř nenašel recept na obrat skóre. Nová Huť bez problémů dovedla zápas k vítězství a vrátila Severočechům i s úroky březnovou prohru.

Ostrava - Ústí nad Labem 97:73 (26:19, 57:40, 76:52)

Nejvíce bodů: Mitchell 21, Prášil 16, Stehlík 14 - Pištecký 16, Koranda 15, Holešovský 14. Rozhodčí: Paulík, Hartig, Jedlička. Trestné hody: 13/7 - 25/19. Fauly: 25:16. Trojky: 10:8. Diváci: 582. Nejlepší hráč: Prášil.

Výsledky - 42. kolo:
A Plus Brno - Nymburk 84:101 (39:57), Liberec - Prostějov 87:106 (50:48), Mlékárna Kunín - BBK Brno 102:70 (41:28), Ostrava - Ústí nad Labem 97:73 (57:40), USK Praha - Sadská 87:85 po prodl. (75:75, 42:34).

Když jdou karty, to klidně čůráte i do lahvičky, říká mariášový matador

Tunel dlouhý přibližně 1,2 kilometru by měl vést pod touto částí Bohumínské ulice. Ulevit má lokalitě od tranzitní dopravy a vrátit Slezské Ostravě historické centrum.
7 6

Ostrava chce předejít dopravnímu kolapsu. Postaví tunely

Premiérová seznamka pro seniory se v kině vydařila

Je všední prosincový den, krátce po poledni. Z promítacího sálu ostravského Minikina vycházejí diváci do sousední kavárny a usedají k malému občerstvení.

KOOPERATIVA NBL: Opava - Ostrava 111:78

Zaplněné tribuny opavské víceúčelové haly v sobotu večer přihlížely ostře sledovanému derby Kooperativy NBL. Domácí totiž narazili na regionálního rivala z Ostravy. Utkání bylo vyrovnané do třetí čtvrtky, kdy se Opavané ve skóre trhli a poslední desetiminutovka se dohrávala už jen z povinnosti. Opava nakonec zvítězila 111:78.

Pět hasičských vozů vyjelo k požáru bytu v Hrabůvce

Zdánlivě hodně rušno bylo v sobotu v odpoledních hodinách v Ostravě-Hrabůvce nedaleko hotelového domu Hlubina. Hasiči dostali hlášení o požáru bytu. Na místo vyrazilo celkem pět vozů.