"Musím říct, že nejsem spokojený, chtěl jsem získat titul," přiznal šestatřicetiletý boxer. Plachetka se na republikovém šampionátu objevil po dvanácti letech bez skromných cílů. Myslel minimálně na finále, jenže zdraví bylo proti. "Chytil jsem nějakou střevní virózu. Od pondělka jsem měl křeče, bolesti břicha, hmotnost mi spadla na 72 kilo. Proto se musím smířit s tím, jak to dopadlo," prohlásil zklamaně po sobotním vyřazení.

Trenér Křížek mu v týdnu vzhledem ke zdravotním potížím start na šampionátu dokonce rozmlouval. "Nabádal mě, abych nešel. Ale já jsem chtěl, to bych se na to celou dobu připravoval úplně zbytečně," vysvětlil. Vysílený boxer však zvládl jen páteční úvodní souboj proti havířovskému Zaspalovi, v sobotu už Sojka zesláblého soka dále nepustil. "Chyběly mi síly," připustil Plachetka.

Ve světě vrcholového boxu je Plachetka zpátky od loňska, po desetileté vynucené pauze. Ani v šestatřiceti ho však neopouští touha po úspěchu. "Dávám boxu jednou tolik co dříve. Úplně mu přizpůsobuju osobní režim," zdůraznil. Nemá přitom pocit, že by ztrácel krok s generací mladších soupeřů. "Je to stále stejné. O vůli, ctižádosti a trénovanosti. Záleží, v jaké jste fyzické kondici," míní Plachetka.

Do české špičky se opět dokázal zařadit i po dlouhém pobytu za mřížemi. Před deseti lety, nedlouho po olympiádě v Atlantě, v afektu zastřelil matku své přítelkyně a byl odsouzen na třináct roků. Vloni byl ale za slušné chování propuštěn na svobodu. Údobí od olympiády k propuštění je tabu, o kterém už dnes s nikým nemíní mluvit.

Zatím se prostějovský boxer pohybuje mezi amatéry, ale pomalu už ho to táhne k profesionálům. "Zvažuju to. Ještě jeden rok určitě zůstanu mezi amatéry a pak se uvidí. Záležet bude i na zdraví," nastínil své další plány.