Boj o domácí tituly jinak do ringu na zimním stadionu v Ostravě-Porubě přivede většinu českých reprezentantů a známých postav včetně někdejšího olympionika Ludovíta Plachetky, jenž se na republikovém šampionátu objeví po jedenácti letech! Turnajový program sestává z jedenácti váhových kategorií, i když obě nejnižší, do 48 a 51 kilogramů, jsou tradičně obsazeny jen velmi spoře.

„Nejvyrovnanější letos asi bude váha do 60 kilogramů, kde může na vítězství pomýšlet hned několik borců. Ať už ústečtí Halaš s Egorkinem, olomoucký Duraj anebo prostějovský Balog,“ řekl člen organizačního výboru Jiří Kotiba.

Na mistrovství je předběžně přihlášeno 80 boxerů z 34 oddílů. Ještě více než současní reprezentanti možná bude zájem diváků poutat Ludovít Plachetka, který se vloni po téměř devítiletém vězení znovu vrátil do ringu. Účastník olympiády v Atlantě v roce 1996 nastoupí v hmotnostní kategorii do 75 kilogramů, ale pravděpodobně bez výraznějších medailových ambicí. „Už mu chybí taková ta jeho vitalita, kterou kdysi porážel soupeře. Holt je mu už šestatřicet let, věk se v tomto ohledu zastavit nedá,“ mínil Kotiba.

Šampionát odstartoval v pátek vážením a vylučovacími boji. V sobotu od 10 hodin je na programu semifinále a v neděli šampionát vyvrcholí rovněž od 10 hodin finálovými zápasy.