Florbalový klub FBC Pepino Ostrava má dívčí klub už asi čtyři roky, ale teprve letos se družstvo probojovalo do extraligy. „Tým vznikl tak, že se před lety spojil s UHC Ostrava, které zrovna spadlo z nejvyšší soutěže. Holky se snažily o návrat, ale zatím se to nedařilo. Až letos,“ řekl trenér děvčat Pepina Michal Mariánek, který k týmu přišel před sezonou 2005/06.

Spolu s asistentem Davidem Riedichem dali dohromady velmi slušný kádr, který zcela suverénně ovládl svou skupinu II. ligy. Po devatenácti kolech má družstvo devatenáctibodový náskok před druhým Vsetínem. „Už loni jsme dostali nabídku jít do baráže místo celků před námi. Ale odmítli jsme to, protože jsme si to chtěli vybojovat sami. Přivedli jsme do družstva nové kvalitní hráčky a sezona nám vyšla takovým způsobem, že jsme to ani nečekali. Poprvé jsme prohráli až v šestnáctém kole a postup jsme si zajistili s obrovským přehledem,“ pochvaloval si trenér ženského výběru FBC.

O víkendu družstvo přivítá na vlastní palubovce na Varenské ulici celky Vsetína a Otrokovic. Zápasy pak mají mít slavnostní atmosféru a holky chtějí oficiálně oslavit postup do nejvyšší soutěže. „Vedení klubu k tomu přistoupilo tak, že pro holky nachystalo slavnostní večeři, která má být poděkováním za vynikající reprezentaci klubu. A to nebývá všude obvyklé,“ uvedl Mariánek, který věří, že i mezi elitou se jeho tým prosadí.

„Nemám sebemenší obavy. Máme takové podmínky, že většina soupeřek se s námi nemůže rovnat. V extralize bychom měli hrát opravdu důstojnou roli,“ dodal trenér žen ostravského Pepina. Poslední zápasy sehrají holky v neděli. Nejprve od 10.30 přivítají Vsetín, od půl třetí se pak utkají s Otrokovicemi.