I druhé finále nabídlo místo házenkářské parády urputný, až vypjatý boj. Zřejmě v obavách, aby se zápas nevyhrotil jako v sobotním závěru, nasadili sudí Kavulič se Skružným úzkostlivý metr a dvouminutovým vyloučením trestali téměř každý fyzický kontakt. Hosté už po dvaceti minutách přišli o diskvalifikovaného Brabce, bijec Vraný měl brzy dvě vyloučení a sedmnáct trestů rozdrobilo celou první půli v nepříliš pohledné divadlo.

V rozjitřené atmosféře vyprodukovaly oba celky nespočet chyb, Dukla však i v neděli narážela na zformovanou obranu Baníku. Hlavně hra v postupném útoku byla rozhodujícím rozdílem mezi oběma týmy; zatímco domácí se dokázali prosadit větší variabilitou a kromě ostrých spojek uměli akce dohrát i z křídel a trháků, soupeř byl přes elastickou defenzivu Karviné omezen prakticky jen rány ze střední vzdálenosti. Jenže klasického kanonýra z takové dálky Dukla nemá, každý gól doslova vydřela.

Domácí se utrhli v závěru půle, kdy soupeře na sedm minut střelecky vygumovali a hlavně z rychlých protiútoků nasázeli čtyři góly za sebou. Gólový odstup podpořili i lepším nástupem do druhého poločasu, ve kterém odskočili na šest branek, ale Pražany to nesrazilo. Důraznou obranou rozjetého rivala znovu přibrzdili, technickými chybami však devalvovali těžce vybojované míče. Dukle se i tak podařilo přiblížit třígólovou šňůrou na 17:20, ale domácí je už dále nepustili. Koncovku zvládli díky větším zkušenostem a těsný náskok uhájili.

"Musím vyjádřit spokojenost, že jsme zvládli obě utkání," liboval si kouč Karviné Jiří Kekrt. "Dukla ale ukázala, že jde tvrdě za svým cílem a vzdorovala celých šedesát minut i ve chvílích, kdy to vypadalo, že utkání bude jasné. Vynikající byly obrany i gólmani, ale aby zápas měl svou kvalitu, musely by být podstatně kvalitnější ofenzivy," podotkl Kekrt.

Trenér Dukly Pavel Pauza uznal, že jeho tým nejvíce zaostává v útočné činnosti. "Tam je problém, nejsme schopni vytvořit na soupeře takový tlak, abychom zakončili. V první půli to sice vzhledem k průběhu nešlo, ale nepodařilo se nám to ani ve druhém poločase," řekl Pauza. "Uděláme maximum, abychom sérii prodloužili alespoň do neděle. Dílčí cíl jsme nesplnili, nevyhráli jsme aspoň jedno utkání, ale pro většinu hráčů to je teprve velká škola," dodal Pauza.

Výsledek - finále, 2. zápas:

Baník Karviná - Dukla Praha 23:20 (12:8)

Nejvíce branek: Zdráhala 6/1, Heinz a Indjič po 3, Kuzo 3/1 - Škvařil 5/2, Vraný 4/1, Weigner 3. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/3. Vyloučení: 8:14. ČK: 25. Korňan - 21. Brabec. Diváci: 800. Stav série: 2:0.