„V této době jezdil čtrnáct koní, což je téměř neuvěřitelné,“ prozradil trenér Baníku Pavel Hudeček a dodal, že někteří startovali na mezinárodních závodech CSIO v Poděbradech. „I tam ale chyběl Marek Hentšel, který se na tyto prestižní závody kvalifikoval se Salvadorem,“ vysvětlil Hudeček.

Pro nadcházející sezonu začali ve Staré Bělé s přípravou už v lednu a v současné době má Pavel Hudeček v tréninku třiačtyřicet závodních koní, z toho devět čtyřletých, kteří budou letos skákat poprvé. Čtyři patří klubu, pět vlastní jiní majitelé. „Nejsou to jen mladí koně, ale například rodina Brátova zakoupila dva koně, kteří už spolehlivě zvládají obtížnost překážek do 140 cm, a Lucie Dzimasová má novou akvizici v soutěžích do 130 cm,“ uvedl trenér Baníku s tím, že sourozenci Brátovi to potvrdili na letošních prvních halových závodech v Albertovci, kdy Martin s Arenou 1 v soutěži stupně L (120 cm) skončil třetí a Zuzana s Velmou čtvrtá.

Koncem března vyjeli tři jezdci Baníku se šesti koňmi na halové závody do rakouského Wiener Neustadtu, kde se v konkurenci téměř sedmdesáti startujících v každé soutěži velice dobře prezentovali. Tomáš Bajnar s Avionem v soutěži stupně L skončil třetí a v soutěži stejné obtížnosti Marek Hentšel s Burgundem čtvrtý. „Nejúspěšnější jezdkyní byla juniorka Lucia Orlovová, která s Lasturou zvítězila v soutěžích Z (100 cm) a ZL (110 cm), další den byla v ZL třetí a v L čtvrtá. K tomu ještě s Aledou v soutěži L přidala čtvrtou příčku,“ zhodnotil zahraniční výjezd trenér Baníku Pavel Hudeček.

Ve Staré Bělé budou letos pořádat sedm závodů. „Největšími z nich budou Velká cena Ostravy ve skokových soutěžích 18. až 20. května a mistrovství republiky dětí a juniorů ve skokových a drezurních soutěžích 17. až 19. srpna,“ přiblížil trenér program v jezdeckém areálu.