V sobotu bude hostit v rámci závodu Czech Masters v krasojízdě nejlepší české závodníky, které doplní dvě zahraniční dvojice, Němci Lukas Matla se Stefanem Musou a Švýcaři Beni Jost a Joel Schmid. „Jsou to vynikající krasojezdci. Německý pár patří k nejlepším dvojicím ve Světovém poháru. Švýcaři jsou nejlepší ve své zemi a patřili dlouhodobě k nejlepším juniorům na světě. Navíc jsou to kamarádi,“ popsal Petr Bartůněk z pořádajícího TJ Petřvald na Moravě.

Diváci, kteří si najdou cestu do petřvaldské sokolovny, rozhodně neprohloupí. Na vlastní oči totiž uvidí nejlepší české krasojezdce včetně pětinásobné mistryně světa v krasojízdě Petry Štěpánkové-Trnkové a domácí dvojice Petr a Kamil Bartůňkové, která má pět bronzových medailí ze světového šampionátu.

„Czech Masters je součástí Světového poháru. Pro české juniory je nominačním závodem pro květnové mistrovství Evropy ve Francii, pro dospělé jedním ze tří kvalifikačních závodů pro mistrovství světa, které se letos koná od 9. do 11. listopadu ve švýcarském Winterthuru,“ přiblížil Bartůněk.

První startující by měli vyjet na palubovku sokolovny v 10 hodin dopoledne. „Čeká nás pestrý a náročný program. Akce bude vrcholit až před pátou odpoledne,“ prozradil Bartůněk. Úvodu by měl přihlížet také hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský, jenž nad akcí převzal patronát. „Je to největší akce, kterou náš oddíl kdy pořádal. V roce 1999 jsme sice společně s ostravským klubem kolové pořádali mezistátní utkání s Německem, to bylo ale ve Staré Vsi nad Ondřejnicí,“ uzavřel Petr Bartůněk. V červnu se v Petřvaldě ještě uskuteční mistrovství České republiky v krasojízdě žáků.