Říká se o něm, že má pořád stejný "tah na koš" jako zamlada v basketbalu. Právě Kovář je totiž novým šéfem společnosti Sareza, která spravuje městská sportoviště v Ostravě. „Když jsem se dozvěděl o tom, že se koná konkurz, hned jsem byl rozhodnutý, že to zkusím. Práce mě lákala a hodně mě potěšilo, že jsem v konkurzu obstál,“ říká Kovář.

„Zůstal jsem blízko sportu, i když v jiné, mnohem náročnější a odpovědnější pozici. Novou práci beru jako výzvu,“ říká Kovář. K práci v Sareze má ty nejlepší předpoklady, protože jako vystudovaný inženýr ekonomie má za sebou i praxi v několika renomovaných firmách. I Kovář přiznává, že se mu vyplatilo, že se kromě tvrdého tréninku věnoval i studiu. Vždycky to jednoduché přitom nebylo.

„Pro sportovce je vždycky obtížné skloubit vrcholový sport a studia. Já měl to štěstí a hlavně asi vůli, že jsem vysokou školu vystudoval. Bylo to někdy těžké, ale rozhodně se to dalo i při dvoufázových trénincích zvládnout,“ pokračuje Kovář. Dokonce si myslí, že vystudovat vysokou školu nyní je i mnohem jednodušší. „Hlavně proto, že nyní už běžně fungují individuální studijní plány, to za nás nebylo,“ přiznává Kovář.

Po konci kariéry se sice nevydal na trenérskou dráhu, ale u basketbalu zůstal, i když v trošku jiné pozici. Basketbaloví fanoušci ho znají z televizních zápasů první ligy, které pravidelně spolukomentuje. „Tahle práce mě baví, i když je někdy trošku náročnější na čas. Komentuji ale jenom zápasy tady u nás na Moravě, takže se to dá stíhat. Se spoustou kluků jsem ještě hrával, takže mám stále dobrý přehled. Basket mě pořád baví a rád si ho stále zahraji,“ poznamenal Kovář, který momentálně hájí barvy týmu Valašského Meziříčí.

„Hrajeme veteránskou ligu, kterou hrají celky z Itálie, Rakouska, Slovinska, Chorvatska. Je to hodně náročná soutěž, protože v ní působí řada bývalých skvělých basketbalistů. Za náš tým hraje třeba Mina Wrobel, Jirka Okáč, Dalibor Šplíchal nebo Áda Pospíšil. V prosinci nás čeká účast na MS v Portoriku, kam jsme postoupili, takže na podzim budu muset i trošku trénovat,“ usmál se Kovář, který ke sportu vede i dva syny. Starší Martin hraje basketbal, a ten mladší Tomáš zase hokej,“ dodal Kovář.