"Tím se ale bude zabývat naše správní rada," řekl dnes manažer Tomáš Zedník. Vedení klubu se pravděpodobně sejde až v příštím týdnu.

Měla to být formalita. Koho by napadlo, že tým, který zdatně konkuroval evropské špičce v letošní Lize mistrů, nepřejde přes sedmý celek dlouhodobé části. "Samozřejmě jsme s tím vůbec nepočítali," přiznal Zedník. "Je v tom více důvodů. V závěru základní části jsme polevili, v play off na nás padla první krize v celé sezoně a bohužel jsme se z toho nedostali," tvrdil.

Forma Ostravě odešla v nepravý čas. DHL dlouho dominoval extralize, ale po vyřazení z Ligy mistrů ho zřejmě zasáhla ztráta motivace. Zedník odmítá, že by se v hráčích nahromadila únava po náročné sezoně. "Poslední zápas v Tours jsme sehráli 21. února, to je měsíc a půl. V tom bych problém nehledal," řekl Zedník.

Podle jeho názoru Brno, které ještě na podzim uzavíralo tabulku a hrozil mu sestup, přetlačilo Ostravu elánem a vírou v úspěch. "Soupeř měl větší vůli po vítězství. Svou roli asi sehrálo i podcenění, po druhém utkání jsme se dostali do křeče a nějakou dobu trvá, než se z toho dostanete," doplnil.

Kolaps se určitě neobejde bez následků. Klub měl daleko vyšší cíle. Zatímco v Lize mistrů udělali hráči postupem do play off generálnímu sponzorovi výtečnou reklamu, v extralize propadli. Ohrožený může být kouč Jaroslav Tomáš, někteří hráči, ale do pokladny třeba v příští sezoně může přitéct méně financí.

"Co a jak bude řešit správní rada. Nemůžu předjímat ani spekulovat," uvedl Zedník. Ten chtěl svolat správní radu už na pátek, ale jednotliví členové se tak rychle nesejdou. Klubová generalita tak zasedne zřejmě až příští týden. "Někteří lidé jsou na dovolených. Nikdo nepočítal, že bychom mohli tak brzo skončit," dodal Zedník.