Zlobři porazili ve finálovém souboji po dramatickém boji Humry 2:1 na sety. Než ale došlo na finále, odehrál se na antukových kurtech v Hodslavicích na Novojičínsku nejeden nervydrásající souboj. „Do bojů antukové ligy zasáhlo během dvou dnů sedm týmů, pět z nich bojovalo o možnou účast ve finálovém turnaji mistrovství ČR ve volejbale na antuce, které se koná za čtrnáct dní na koupališti ve Vamberku,“ uvedl organizátor antukové ligy Lubomír Vašina.

Hodslavice jsou letos třetím turnajem antukové ligy. Odehrány jsou už turnaje v Pecce a Dobřichovících u Prahy. V těchto dvou kláních si účast ve finále zajistili Zlobři a Humři. Poslední možnost kvalifikace budou mít družstva příští týden v Pernštejně.

Do finále hodslavického turnaje se probojovali dva už jistí účastníci vamberského finále. Lépe ho zahájili Humři, kteří získali první set. Ten druhý vyhráli stejně těsně Zlobři, kteří uspěli po obrovském boji i v tie-brakeu. „Týmy předváděly skvělý volejbal. Bylo to letos opět vynikající,“ uvedl hlavní pořadatel hodslavického volejbalového měření sil a starosta obce Miroslav Vyhlídal. „Třicáté čtvrté Hodslavice se vydařily. Ve všech kategoriích přijelo sedmapadesát týmů a vše klaplo,“ dodal Vyhlídal.

Turnaj v sobotu zahájil bývalý reprezentant ve volejbale a současný senátor František Kopecký, který asistoval i při předání ocenění Čestný člen českého volejbalového svazu bývalému extraligovému sudímu a sekretáři moravskoslezského krajského volejbalového svazu Josefu Hellebrandovi při příležitosti jeho 70 let. „Je to nejvyšší ocenění, kterého volejbalový činovník může dosáhnout,“ uzavřel Vyhlídal.

Výsledky antukové ligy, play off

čtvrtfinále: Odpadlíci – Palkovice 1:2, Ogaři . Havířov 2:1,

semifinále: Humři – Palkovice 2:0, Zlobři – Ogaři 2:0,

finále: Humři – Zlobři 1:2.

Nejlepší hráči: Luboš Zita (Zlobři), Jiří Popelka (Humři) a Ondřej Boula (Zlobři)

Pořadí 3. turnaje MČR ve volejbale na antuce: 1. Zlobři, 2. Humři, 3. Ogaři, 4. Palkovice, 5. Havířov, 6. Odpadlíci, 7. Maroko Olomouc.